Férfi NB I

Kosárlabda: Méretes zakók és idegenbeli impotensség az NB I-ben

A mérkőzéseket kronológiai sorrendben nézve a Szolnok – Körmend találkozóval kell kezdenünk a sort. A címvédő Szolnok hazai környezetben hat ponttal nyert a Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján. Poór Péter együttese az első negyedben 12 pontos előnyre tett szert, ám a folytatásban feljavult a Körmend. Főleg Ferencz Csaba játékának köszönhetően, aki 15 pontot szerzett a találkozón. Az első negyedben begyűjtött előny elegendő volt a végső sikerhez is, így a Szolnok 83-77-re nyert Trotter vezérletével.

Szombathelyen a Kaposvár vendégeskedett. A  Falco végig imponáló és magabiztos kosárlabdát mutatott be, így nem meglepő a végül 30 pontos hazai siker sem. Ugyancsak nagyobb különbséggel nyert a Pécs is, amely a Szegedet verte meg Ciric vezérletével.

A forduló rangadóját az Atomerőmű játszotta az Albacomp ellen. A paksi csapat 71-66-ra nyert a fehérvári alakulat ellen. A vendégek pocsék teljesítményt nyújtottak, ami a dobószázalékból is kitűnik. Az Albacomp 37%-al dobott a mezőnyből. Ennek ellenére az utolsó percig nyerhetett volna az Albacomp. Az utolsó percekben ötször változott a vezető csapat kiléte.

A bajnokság élmezőnyében komolyabb változás nem történt. Egyedül a Paks lépett előre, amely a Körmend vereségének köszönhetően közelebb került a negyedik helyhez.

Férfi kosárlabda NB I, 25. forduló:
Szolnoki Olaj – Fortress-Lami Véd Körmend 83-77 (27-15, 15-15, 19-26, 22-21)
Legjobb dobók: Trotter 28, illetve Ferencz 15

Falco-Szova KC Szombathely – Kaposvári KK 105-75 (34-13, 25-22, 27-19, 19-21)
Legjobb dobók: Timberlake 20, illetve Raivio, Lekli 13-13

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Naturtex-SZTE-Szedeák 110-92 (32-19, 24-20, 27-21, 27-32)
Legjobb dobók: Ciric 33, illetve Ivosev 21

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Marso-Vagép NYKK 88-64 (23-24, 16-14, 22-6, 27-20)
Legjobb dobók: Rubin 26, illetve Fields 23

Atomerőmű SE-Albacomp Fehérvár 71-66 (14-13, 19-23, 16-11, 22-19)
Legjobb dobók: Körtélyesi 28, Morgen 18, illetve Chism 14, El-Amin 13

A bajnokság állása: 1. Falco-Szova KC Szombathely 47 pont, 2. Szolnoki Olaj 46 pont, 3. Albacomp Fehérvár 45 pont, 4. Fortress-Lami Véd Körmend 43 pont, 5. Atomerőmű SE 42 pont, 6. Kecskeméti KSE 39 pont, 7. Pécsi VSK-PANNONPOWER 38 pont … 13. Jászberényi KSE 31., 14. Zalakerámia ZTE KK 26 pont.