Kosárlabda

Kosárlabda: A rangadók hétvégéje volt a férfi első osztályban

A mindig „hat” emberrel játszó Körmend a paksi atomosokat fogadta
A legnagyobb rivalizálás egyértelműen a Körmend és Paks csapata között áll fenn már hosszú évek óta. Érdekesség volt, hogy a feldobást Zsolnay Gyöngyi és Vujity Tvrtko kisfia, Tvrtko Benjamin végezte el, amelyet gazdag tapsvihar kísért. A vendégek kezdtek jobban, s két perc elteltével máris 0-7 volt az állás. Az első körmendi pontokat Rashad Bell büntetőből jegyezte. A festésen kívüli dobások rendre kimaradtak hazai oldalon, így Vojvoda Dávid és Tóth Ádám révén tartotta előnyét a Paks. Ezután Dejan Mladenovics némi feltámadást hozott a hazai támadásokba, de az első negyed után maradt a paksi 9 pontos előny.

A második játékrészben 13-5-ös rohammal nyitott a Körmend. A negyedik perc végére Mladenovics triplája hozta meg a vendéglátó vezetését. Mindkét alakulat rendkívül agresszívan védekezett. A félidőben 37-35-ös körmendi előnnyel vonulhattak az öltözőkbe a játékosok.

A második félidőben Bell és Németh István triplái tartották a vezetést. Viszont Bell reklamálásért technikait kapott, így a kispadra száműzetett az amerikai légiós. Egy labdavesztés következtében negyedik szabálytalanságát könyvelte el Tóth, emiatt le is cserélték. Érződött, hogy szinte vérre megy a küzdelem. Vojvoda kosara után, már csak 4 pont volt a különbség. Cseh György még betalált egy újabb hármassal a körmendi oldalon, de 3 paksi büntető megtartotta a minimális hátrányt.

A záró fejezetben Darian Townes, Mladenovics és Bell újra 9 pontra növelték a Körmend előnyét. Mladenovics harmadik triplájával már 10 pont fölé került a különbség. Tóth kipontozódott, ráadásul egy technikait hibát is begyűjtött. Bell sorozatban 3 büntetőt értékesített a támadást pedig Kasib Powell fejezte be kosárral. A Körmend 15 ponttal vezetett ekkor. Lorenzo Williams tripláját Mladenovics nem hagyta megválaszolatlanul, újabb hármast rántott be. Kipontozódása után hatalmas vastaps kísérte a kispadra. Természetesen nem érdemtelenül. A fináléban nem engedte ki kezéből a vezetést a Körmend. Második félidei erőteljes játékuk alapján megérdemelten, és főlényesen nyertek.

Fortress – Körmend 91:68 Atomerőmű SE (12-21, 25-14, 23-21, 31-12)

A Székesfehérvár Kecskemét párharc csak a nevében volt rangadó
A Kecskemét először és utoljára Gorsan Radinovics három büntetője után vezetett 3-2-re. Az Albacomp gyorsindításaival uralta a játékot. Az egész mérkőzésen a kék-fehérek akarata érvényesült. A nyitó negyedben is már 10 pontos volt a fórjuk. A Falco elleni vereség után vérszemet kapott a Fehérvár és a szezon legjobb védekező játékát produkálta, ehhez persze eredményes támadójáték társult. Az összecsapáson kiemelkedő teljesítményt nyújtott Damian Hollis, aki 19 ponttal és 3 lepattanóval lett csapata legjobbja. Az első félidőig a Kecskemét csupán 5 mezőnygólt tudott felmutatni. 45-23-ra vezetettek ekkor a királyvárosiak. A fehérvári nyomás a másik két negyedben sem változott, ahol Keller Ákos (15 pont) és Simon Balázs (17 pont) is remekül játszott Hollis mellett. Az utolsó felvonáshoz érkezve Radonjics kosarával csökkent le újra 20 pontra a kecskeméti hátrány. A pocsékul célzó Kecskemét ebben a 10 percben sem tudott maradandót alkotni. Az Albacomp rendkívül fegyelmezetten, 19 ponttal múlta felül ellenfelét.

Albacomp KC – Kecskeméti KSE 83 – 64 (23-13, 22-10, 20-19, 18-22)