Zácsik visszatért, könnyed győzelmet arattunk

A magyar női kézilabda-válogatott könnyed, 16 gólos győzelmet aratott péntek este felkészülési mérkőzésen az ellen a Japán ellen, amellyel egy csoportban szerepel majd a decemberi, dániai világbajnokságon - olvasható az MKSZ beszámolójában.

Felkészülési mérkőzés:
Magyarország-Japán 34-18 (17-9)

A magyar gólszerzők: Kovacsics 7, Bódi 5, Triscsuk 5 (1), Erdősi 3, Szucsánszki 3, Kovacsicz 2, Mayer 2, Bulath 2 (2), Szamoránsky 2, Tomori 2, Hornyák D. 1.

A szezon első válogatott mérkőzésén pörgősen kezdtek a magyar lányok a fővárosi Elektromos Csarnokban, és bár 5-4-nél a japánok még tartották a lépést, ezt követően fokozatosan felőrölték ellenfelüket a mieink, a szünetben nyolc góllal vezettek.

A folytatásban Kiss Évát Bíró Blanka váltotta a kapuban, és lehetőséget kapott Mayer, valamint Planéta is. A 40. percre kialakult a közte tíz (22-12), a hajrában az Érd kapusa, Janurik Kinga, és a szülése óta a válogatottban először pályára lépő Zácsik Szandra is szóhoz jutott.