Kosárlabda

Győzött, így bajnok a Sopron női kosárlabda csapata

A Sopron Basket 62-54-re nyert a Szekszárd vendégeként kedden a női kosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és megvédte címét.

Az Euroligában negyedik vendégek már a nyitónegyedben kilencpontos előnyre tettek szert, főként az olimpiai bronzérmes szerb Jelena Brooks révén. Az Európa Kupában bronzérmes tolnaiaknál a szlovén Zala Friskovec három triplát dobott, de a nagyszünetben így is 26-33 volt az állás. Fordulás után 20 pontra nőtt Gáspár Dávid együttesének az előnye, innen pedig a hazai csapat már nem tudott visszakapaszkodni. A találkozó legjobbja Friskovec lett 17 ponttal.

A Sopron az NB I küzdelmeit és a februári Magyar Kupát is beleértve – egy adminisztratív hiba miatt újrajátszott negyeddöntős mérkőzést leszámítva – mindössze egy vereséggel zárta a hazai szezont, és fennállása 14. aranyérmét gyűjtötte be.

A Szekszárd története harmadik bajnoki ezüstérmét nyerte.

Borítókép: Tóth Zsombor/ Sopron Basket