Kosárlabda

Új királya van az Euroligának, s ennek Hanga Ádámék itták meg a levét

Anadolu Efes-Bayern München 109-86

Az Anadolu Efes szinte az utolsó szalmaszálába kapaszkodott, hogy legyen esélye még ott lenni az Euroliga rájátászásban, s ennek megfelelően Shane Larkin vezérletével – aki 28 pontot dobott – magabiztos győzelmet arattak a Bayern München fellett. A török együttes így megelőzte a bajor csapatot és 12. helyen áll a tabellán.

Monaco-Crvena zvezda 98-80

A meccs egyik legfontosabb kérdése volt, hogy Mike James megdönti-e Vaszillisz Szpanulisz 4455 pontos rekordját az Euroligában és ezt könnyedén, már az első félidőben meg is tette a Monaco játékosa. Végül a mezőny legeredményesebbjeként 20 ponttal zárta a találkozót, melyen Hanga Ádám bő 14 percet töltött a pályán, ez idő alatt öt pontot dobott, két lepattanót szerzett és három gólpasszt adott. A Crvena zvezda tíz győzelemmel és 18 vereséggel a 16. helyen áll a 18 csapatos Euroligában.

Maccabi Tel Aviv-Zalgiris Kaunas 83-76

Nagyszerű utolsó negyedet produkálva (27-14) a Maccabi megfordította a meccset a Zalgiris ellen s megszerezte tizenötödik győzelmét.

Pamesa Valencia-Barcelona 78-88

A spanyol rangadót a Barcelona nyerte, ahogyan novemberben is, ám ezúttal nem négy, hanem tíz ponttal. Vesely 21 ponttal a legeredményesebb játékos volt, a katalán együttes pedig tovább tapad a listavezető Real Madridra, amely sorozatban harmadjára kapott ki.

Real Madrid-Fenerbahce 79-89

A Real Madrid legutóbb kikapott hazai pályán a Panathinaikosz ellen, s azon a meccsen 13 győztes meccs után először kapott ki az Euroligában a WiZink Centerben. És nem utoljára, ugyanis a Fenerbahce is nyerni tudott a Királyi Gárda vendégeként, s így a blancók sorozatban háromszor kaptak ki a legrangosabb európai kupasorozatban. A török gárda pedig ezzel nagy sikert aratott és feljött a hatodik helyre a tabellán, amely már automatikus negyeddöntőt ér a playoffban.

Olimpiakosz-Virtus Bologna 74-69

A második negyedben 12 ponttal is veztett a Virtus Bologna, viszont aztán a harmadik tíz percet 21-5-re veszítették el, ez pedig gyakorlatilag a meccs fordulópontja volt. Az Olimpiakosz öt ponttal nyert végül és így zsinórban ötödik győzelmét aratta az Euroligában, aminek köszönhetően a tabella ötödik helyén áll.

(Borítókép: Alfonso Cannavacciuolo/Euroleague Basketball via Getty Images)