Kosárlabda

Utolsó másodperces kosárral nyert Golomán csapata, Somogyiéknak esélyük sem volt a Real ellen

Nagy csatát hozott a Golomán Györgyöt is foglalkoztató Basquet Girona és az Obradoiro mérkőzése a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság 23. fordulójában, amely egy kissé kaotikus, utolsó másodperces kosárral dőlt el. A magyar játékos csupán négy percet töltött a parketten, ez idő alatt 1 pontot és 2 lepattanót jegyzett. A Girona két vereség után nyert ismét a bajnokságban és feljött a tizenharmadik helyre. Íme a meccset eldöntő kosár és az utána bekövetkező extázis.

| Estat extraordinari de la consciència determinat pel sentiment i acompanyat d’embadaliment pic.twitter.com/QdZSep5zWZ

— Bàsquet Girona (@BasquetGirona) March 3, 2024

Somogyi Ádám csapata, a MoraBanc Andorra 89-70-re kikapott hazai pályán a Real Madridtól. A Királyi Gárda a hét közben az Euroligában elszenvedte első vereségét hazai pályán, a spanyol pontvadászatban viszont nem hibázott, sorozatban harmadjára győzött és továbbra is vezeti a ligát. A magyar játékos szűk két percet volt a parketten, kettő pontot dobott.

Száz pont fölé jutott a Pamesa Valencia a Palencia ellen, s 111-93 arányban nyert, aminek köszönhetően a tabelle hetedik helyén áll a gárda. Roppant magabiztos és meggyőző sikert aratott a Barcelona, amely 109-68-ra múlta felül a Zaragozát, Willy Hernangomez 23 pontos 14 lepattanós dupla-duplát jegyzett és kiosztott négy gólpasszt is. A katalán együttes továbbra is a harmadik a tabellán az éllovas Real Madrid és a második helyezett Unicaja Malaga mögött. A forduló zárómérkőzésén pedig a Gran Canaria is nagyarányú győzelmet aratott, 98-80-ra győztek a Baskoniával szemben.