Óriási csatában kapott ki a Sopron Basket olasz ellenfelétől

Gáspár Dávid csapata jól kezdett, három negyedet is megnyertek azonban az utolsó negyedben az olaszok túl órára mentették a mérkőzést, és a hosszabbításban győzni is tudtak.

A Sopron Basket hosszabbítás után 71-70-re alulmaradt az olasz Schio vendégeként kedden a női kosárlabda Euroliga 10. fordulójában.

Női Euroliga, 10. forduló:
B csoport:
Schio (olasz)-Sopron Basket 71-70 (14-19, 21-22, 12-13, 15-8, 9-8) - hosszabbítás után

a magyar csapat legjobb dobói: January 18 pont, Brooks 16, Peddy 14

Az elmúlt három idényben rendre négyes döntőbe jutó és az NB I-ben százszázalékos Sopron egy hete 6/3-ra javította győzelmi mérlegét a sereghajtó lengyel Gdynia ellen, és csak rosszabb kosárkülönbségével szorult a második helyre a spanyol Girona mögött a B jelű nyolcasban. A Schio 5/4-gyel a negyedik helyen állt.

A két csapat októberi, soproni meccsét a magyar bajnok nyerte 67-58-ra, főként az év magyar játékosává választott Határ Bernadett 25 és a franciákkal Tokióban olimpiai bronzérmes Gabby Williams 17 pontja révén.

Az olaszországi "visszavágón" Gáspár Dávid vezetőedző együttese jól kezdett, és a negyedik negyedet hétpontos (54-47) előnnyel várta. A házigazdák azonban 15-8-as játékrésszel túlórára mentették a mérkőzést, majd a ráadásban egy ponttal jobbnak bizonyultak. Az utolsó soproni kísérlet lejött a gyűrűről.

A Sopron január 13-án a török Fenerbahcét fogadja.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezettek pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerülnek.

Korábban:

A csoport: Atomerőmű KSC Szekszárd-Praha (cseh) 51-89 (7-26, 20-22, 16-22, 8-19)

Borítókép: Tóth Zsombor/ Sopron Basket