Kosárlabda

Kiesett a címvédő, húszpontos hátrányból fordította meg a hetedik meccset a Minnesota

Hétfő hajnalban 3-3-ról jöhetett a mindent eldöntő hetedik mérkőzés az NBA Nyugati főcsoport-döntőbe jutásért.

Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a Dallas Mavericks győzelmével bárki is jut innen tovább, pályaválasztó lesz a konferencia-döntőben.

A címvédő Denver Nuggets nagyszerűen kezdett és a félidőben már 15 ponttal vezetett. (53-38)

A harmadik negyed elején volt egy olyan pont, amikor a differencia 20 pontra nőtt.

Itt azonban fordult a kocka, a Minnesota szűk öt perc alatt visszajött hat pontra, aztán Jokics eladott labdájával a szokottnál talán gyengébb napot kifogó Anthony Edwards szaladt el és hozta négy pontra a vendégeket.

A negyed végén Jamal Murray-től is szerzett egy labdát AntMan, aminek újabb zsák volt a vége. A harmadik negyed utolsó érdemi labdabirtoklását is Edwards vezette, szépen dolgozta üresre magát és süllyesztett el egy kulcsfontosságú triplát, így a záró tizenkét perc előtt egy pont volt közte. (67-66)

Hiába a szerb MVP két szép triplája a negyed közepén, bő három perccel a vége előtt Edwards is bevágott egy triplát, amivel már 10 ponttal vezetett a Timberwolves. (82-92)

— Minnesota Timberwolves (@Timberwolves) May 20, 2024

Az utolsó percben öt pontra még visszajött a címvédő, Karl-Anthony Townsra viszont nem figyeltek egy lepattanónál, aki így tisztán érkezett és tette vissza a labdát.

A Minnesota Timberwolves húszpontos hátrányból szűk egy félidő alatt csinált nyolcpontos előnyt és vitte el a hetedik meccset. (90-98)

Napra pontosan húsz évvel ezelőtt szintén hetedik meccsen jutott főcsoport-döntőbe a Minnesota, akkor a Sacramento Kingst verték.

A Nyugati-döntő első mérkőzését magyar idő szerint csütörtökön, május 23-án rendezik a Timberwolves otthonában.