Bombameglepetés! A DVTK nyerte a Magyar Kupát

A miskolciak negyedik alkalommal hódították el a trófeát.

A házigazda DVTK fennállása során negyedszer hódította el a női kosárlabda Magyar Kupát, mivel a vasárnapi döntőben hosszabbítás után 78-75-re legyőzte a címvédő Sopront.

Az Euroliga márciusi negyeddöntőjébe jutott soproniak - akik a tavalyi MK-fináléban 79-56-ra verték a miskolci csapatot - az első félidőben csak öt pontra tudták leszakítani az elszánt házigazdákat, akik innen fordítottak. A Milica Jovanovic vezette Diósgyőr a nagyszünetben négypontos előnyben volt (38-34), ám térfélcsere után már kiütközött a bajnok erőfölénye.

Az 50-47-es hazai előnyről induló zárószakaszban Gáspár Dávid együttese a hajrára kilenc ponttal meglépett, ám Határ Bernadett felesleges szabálytalansága után, három másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt a DVTK kiegyenlített (65-65).

Az ötperces hosszabbítás már egyértelműen a házigazdák fölényét hozta, akik óriási meglepetésre megakadályozták ellenfelük 11. kupaaranyát. A Diósgyőr 1993, 1994 és 2016 után ünnepelhetett ismét MK-győzelmet.