Paris 2024Úszás

Kós, Kapás és Telegdy is sikerrel vette az első szerdai akadályt

Kép forrása: MTI/Derencsényi István

Mindhárom magyar továbbjutott szerdán az úszó versenyek előfutamából. Így Kós Hubert, Telegdy Ádám és Kapás Boglárka is ott lesz majd az esti középdöntőkben.

Két számban három magyar volt érdekelt szerdán délelőtt a Paris La Défense Arénában.

A férfi 200 háton Kós Hubert és Telegdy Ádám ugrott vízbe a negyedik előfutamban.  Kós első kiemelt a világranglistán, ennek ellenére 150 méterig csak a mezőny második felében tempózott. Ekkor robbantott a szám magyar világbajnoka.

Kós végül a harmadik helyen csapott a célba, 1:57.01-es idővel, így biztosan került be az esti középdöntőbe.

Telegdy Ádám remekül hajrázott, amivel hatodik lett a futamában 1:57.98-es idővel.

Ez végül éppen elég volt az elődöntőhöz, hiszen 16. helyen csúszott be az esti programba Telegdy.

Női 200 méter pillangón kiderült, hogy mindez Telegdy feleségének, az utolsó olimpiáján szereplő Kapás Boglárkának is sikerül. Futamában ötödik lett, de a 2:09.28-es ideje bőven elég volt ahhoz, hogy bejusson a legjobb 16 közé.

Így mind a három magyarral találkozhatunk majd az esti középfutamokban.

De ne feledjük, hogy Milák Kristóf és Németh Nándor  döntőt úszik majd az esti programban.