Könnyű feladat vár a Juvére és a Romára is a Serie A-ban – előzetes

""

A legutóbbi három kiírás győztese, a Juventus szombaton rangadót nyert az AC Milan otthonában (0-1), s remek formája alapján szerdán az újonc Cesena sem jelenthet majd gondot az együttes számára.

Antonio Conte vezetőedző júliusi távozása után a szakértők kissé kétkedve fogadták a Milan korábbi trénerének, Massimiliano Allegrinek a kinevezését, a 47 éves szakember azonban eddig rájuk cáfolt. Irányításával a Juve minden mérkőzését – így a Malmö elleni Bajnokok Ligája-találkozót is – magabiztos játékkal nyerte meg, s még gólt sem kapott. A szerdai ellenfél az első három kör után négy ponttal a középmezőnyben áll, vasárnap az újoncok mérkőzésén 2-2-re végzett az Empolival.

A jobb gólkülönbségének köszönhetően a Juventus előtt listavezető AS Roma a Parmához látogat, mely gyengén kezdte a szezont, első két meccsét elbukta, igaz, szombaton Veronában, a Chievo vendégeként megszerezte első győzelmét.

""

A legutóbbi szezonban ezüstérmes római csapat a Juventushoz hasonlóan eddig szépen menetel: Rudi Garcia gárdája a bajnokságban és a BL-ben is csak győzött, a Serie A-ban pedig még gólt sem kapott. Noha a Romának idegenbe kell utaznia, az erőviszonyok alapján egyértelmű esélyese a pármai találkozónak.

A fordulót kedden az Empoli-AC Milan találkozó nyitja meg, s a meccs kiváló alkalmat nyújt a negyedik helyen álló milánóiaknak arra, hogy "túltegyék magukat" a Juventustól elszenvedett vereségen.

A negyedik kör egyik legnagyobb kérdése, hogy ki tud-e mászni a gödörből a gyengén rajtoló Napoli, amely a második fordulóban a Chievótól kapott ki, vasárnap pedig az Udinese otthonában szenvedett vereséget, így a legutóbb bronzérmes gárda már hat pont hátrányból követi a Juventust és a Romát. Rafa Benítez együttese ezúttal az élvonalba visszajutott Palermót látja vendégül, mely a legutóbbi körben az Internazionléval játszott 1-1-es döntetlent.