Forma 1 / Motorsport

Komoly változások a vezetőségben és egy meglepő érkező az Audinál

Kép forrása: Tóth Zsombor/Sport365

Az Audi bejelentette Mattia Binotto szerződtetését az F1-es projekt átrendeződésével egy úgynevezett operatív és műszaki vezetői posztra.

Binotto a 2022-es szezon végén távozott a Ferrari csapatfőnöki pozíciójából, és azóta nem nagyon mutatkozott, de augusztus 1-jétől a Sauber Motorsportnál COO-ként és CTO-ként kezdi meg munkáját.

Az Audi 2026-os debütálásának részeként Oliver Hoffmann vezető képviselő és Andreas Seidl, a Sauber Motorsport vezérigazgatója is távozik posztjáról.

Seidl korábban a McLaren csapatfőnökeként dolgozott, mielőtt 2022 végén távozott volna, hogy az Audi projektjét irányítsa.

Az Audi befejezte a Sauber Motorsport összes részvényének átvételét. Ennek megfelelően úgy döntött, hogy Binotto érkezésével, valamint Hoffmann és Seidl távozásával felfrissíti a vezetőségét.

Binotto „a versenycsapat operatív irányításáért és sportszakmai sikeréért” felel majd, és a Sauber Motorsport AG igazgatótanácsának tartozik majd beszámolási kötelezettséggel.

A csapat jelenleg egy versenyzőt szerződtetett a projektjéhez, Nico Hülkenberg már 2025-ben csatlakozik a Stake/Sauberhez az új technikai szabályok 2026-os bevezetése előtt.

A második versenyző kiléte még nem került megerősítésre, viszont úgy tudni, hogy az Audi nagy összegű ajánlatot tett Carlos Sainznak. A spanyol azonban továbbra sem döntötte még el, hogy melyik istállónál folytatja pályafutását.