Kézilabda

Komoly pofon az Eb-n! Magyarország kikapott Horvátországtól

""

Minkét csapat jól kezdte a találkozót, a magyaroknál főleg Görbicz volt eredményes, az első hat gólból négyet vállalt, ebből három volt értékesített büntető, de minden gólra jött a horvát válasz. A rivális először a 13. percben vezetett, s a gyengén játszó magyar együttesen a válogatottat világversenyen először irányító Karl Erik Böhn időkérése sem igazán segített: a védőfal nem zárt hatékonyan, a támadásoknál pedig sok volt az előkészítetlen lövés.

A szakasz hajrájára fordulva egy rövid időre sikerült átvenniük Görbiczéknek a vezetést, ám az ellenfél a végjátékban pontosabb volt, s a 27. percben már 14-12-re vezetett. Ekkor Tomori tartotta a lelket a többiekben, de a szünet előtt megsérült, le kellett cserélni. A félidő előtt ennek ellenére egy emberelőnyt jól kihasználó magyarok akár egyenlíthettek volna is, de Vérten pattintott kísérlete elkerülte a kaput.

Az egyenlítés aztán rögtön a második félidő elején Görbicz révén megszületett, sőt Rédei-Soós fordított, ám hiába jött meg a mintegy ezerfős magyar szurkolótábor hangja, a horvátok magukra találtak, és sorozatban lőtték a gólokat. A támadásban és védekezésben is gödörbe kerülő csapatot Böhn a 42. percben, 21-16-nál időkéréssel próbálta meg felrázni, ami kiváló húzásnak bizonyult.

A csereként beálló Szucsánszki góllal, Kiss pedig védéssel nyitott, így negyedórával a vége előtt 21-18-ra módosult az állás, majd a lendületbe jövő válogatott a 47. percben 21-20-ra zárkózott fel. A horvát időkérés után is jól játszottak Vértenék, az 51. percben utolérték riválisukat, majd – a végül 9 gólig jutó – Tomori újabb góljával a vezetést is átvették.

A hajrá magyar emberhátránnyal indult, az állás azonban szoros maradt. A kiélezett végjátékban aztán Görbicz és Szucsánszki is büntetőt rontott – igaz, előbbi saját kipattanóját bevágta -, utóbbi ráadásul egy labdaszerzés után a lerohanásnál kétszer indult. Alig több mint egy perccel a vége előtt 26-26-nál egy horvát támadást Elez fejezett be eredményesen, de fél perc múlva Görbicz belőtte a büntetőt, s már csak a jó magyar védekezés hiányzott az egy ponthoz. A végjáték azonban borzalmas csattanót tartogatott: két másodperccel a vége előtt Kiss védte Peraica ziccerét, de szerencsétlenül kapott bele a felperdülő labdába, és a saját kapujába ütötte.

EURÓPA BAJNOKSÁG
C-csoport, 1 forduló
Horvátország – Magyarország 28-27 (15-14)
Újvidék, Spens Aréna, 2000 néző, V: Opava, Valek (cseh)
Góldobók: Zebic 9/2, Gace, Elez 4-4, Milovanovic, Lovric 3-3, Basic, Peraica 2-2, Petkovic 1, illetve Tomori 9, Görbicz 8/5, Kovacsicz, Rédei-Soós 3-3, Szamoránsky, Vérten, Klivinyi, Szucsánszki 1-1