Kobe Bryantet beszólása miatt támadják a melegek

Múlt hét kedden a Los Angeles Lakers utolsó előtti alapszakaszbeli mérkőzésén a San Antonio Spurs (102-93) ellen játszott. A kaliforniai csapat sztárja Kobe Bryant az összecsapás harmadik negyedében technikai hibát kapott, ezután dühösen leült a kispadra közben a törölközőjét eldobta és a mérkőzés játékvezetőjére, Bennie Adams oda nem illő kifejezést mondott (szexuális hovatartozását firtatta Bryant). A liga nem hagyta annyiban és 100 ezer dollárra büntette meg Bryantet, aki kijelentésével nem csak a bírót, de a melegeket is megsértette, emiatt kapott ekkora büntetést a játékos.

A dobóhátvéd nem úszta meg ennyivel, az csak természetes, hogy elnézést kért a bírótól, de a Lakers vezetősége úgy gondolta, hogy Kobe Bryant-nek – és, még négy társának – egy sajtótájékoztatón kellett részt vennie. A Staples Centerben megtartott sajtótájékoztatón megjelentek a Gay and Lesbian Alliance képviselői is, akik nyíltan bírálták a játékost felelőtlen kijelentése miatt. Bryant természetesen elnézést kért kijelentése miatt.