""

A Los Angeles Lakers az Oklahoma City Thunder elleni előző két mérkőzést elveszítette, így tegnap hazai pályán az életbennmaradásért lépett pályára. A Staples Centerbe több mint 18 ezer szurkoló látogatott ki, így rajtuk semmi sem múlott.

A játékosok is tisztában voltak azzal, hogy most nyerniük kell, ennek megfelelően fantasztikusan kezdték a találkozót. Az első negyedet 8 ponttal nyerte meg  Lakers. A második 12 percben a Thunder 5 egységet letudott dolgozni a hátrányából. Mivel a harmadik negyedben a Thunder 4 egységet vert az ellenfelére, így az utolsó felvonásra 1 pontos előnnyel fordulhatott.

Egy Hitchcock-i thrillerhez hasonlító utolsó játékrész következett. A Thunder szinte végig vezetett egy-két pontos előnnyel, majd az utolsó percekben Kobe Bryant és Metta World Peace büntetőivel fordítani tudott a Lakers és 99-96-ra megnyerte a találkozót.

A Lakers legjobbja Bryant volt. A dobóhátvéd 39 perc alatt 36 pontot dobott. A győztes csapatban Andrew Bynum (15 pont/11 lepattanó) és Pau Gasol (12/11) is dupla duplát jegyzett. A másik oldalon a 31 pontos Kevin Durant volt a legeredményesebb. Érdekesség, hogy a Lakers 42 büntetőből 41-et bedobott, ez a rájátszásban a második legjobb mutatónak számít. A rekordot a San Antonio Spurs tartja, amely 2003. május 19-én pont a Lakers ellen 50-ből 49-et értékesített.

NBA Rájátszás, Főcsoport-elődöntők
Nyugati Főcsoport
Los Angeles Lakers (3.)
23-15; 27-32; 19-23; 30-26 99-96
Oklahoma City Thunder (2.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-2

Folytatódik a Boston Celtics és a Philadelphia 76ers oda-visszaverős párharca. A massachusettsi alakulat azért utazott el Philadelphia, hogy egy győzelemre kerüljön a hőn áhított főcsoportdöntőtől, míg a 76ers értelemszerűen a versenyben maradásért harcolt.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, ugyanis az első negyedben a Celtics 12 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a rekordbajnok további 3 ponttal növelni tudta az előnyét. A harmadik 12 percben a Philadelphia 11 egységet ledolgozott a hátrányából, így nyílttá tette a mérkőzést. Az utolsó felvonásban a hazai együttes nem kegyelmezett meg a Bostonnak. Doug Collins játékosai 13 pontot vertek a Celtics-re, így 92-83-ra megnyerték az összecsapást.

A győztes együttesben Andre Iguodala és Evan Turner is 16-16 pontot dobott. A másik oldalon Paul Pierce 24 pontig, míg Rajon Rondo (15 pont, 15 lepattanó) dupla dupláig jutott. Az előző mérkőzésekhez képest meglepően gyengén ”muzsikált” Kevin Garnett. Az erőcsatár 40 perc alatt 9 pontot és 11 lepattanót jegyzett, igaz harminchat esztendősen nem meglepő, ha becsúszik egy-egy rossz mérkőzés. Érdekesség, hogy Garnett a mai napon ünnepli születésnapját.