Nemzetközi labdarúgás

Kl-előszó: Baráthék a nyolcaddöntőért, Bolláék a becsületükért játszanak

Kép forrása: Getty Images

Az utolsó forduló következik az UEFA Konferencia-liga alapszakaszában.

A Baráth Pétert is foglalkoztató és öt kör után harmadik lengyel Raków Częstochowa a ciprusi Omoniához, míg a válogatott Bolla Bendegúzt a soraiban tudó, sereghajtó Rapid Wien a bosnyák Zrinjski Mostarhoz utazik a labdarúgó Konferencia-liga alapszakaszának csütörtöki zárófordulójában.

Baráthék egy győzelemmel biztosan a legjobb nyolc között végeznek, ami egyenes ági nyolcaddöntőbe jutást ér, de legrosszabb esetben is a rájátszásban szerepelnek majd.

A veretlen lengyel együttes elsősorban otthon remekelt, mindhárom hazai meccsét megnyerte, vendégként pedig mindkét találkozóját döntetlennel zárta.

Az Omonia Nicosiának hazai pályán egy győzelem és egy vereség a mérlege, jelenleg nyolc ponttal a 15., az eredmények kedvező alakulása esetén még a legjobb nyolc közé is bejuthatnak a ciprusiak, de vereséggel is szinte biztosan ott lesznek a folytatásban.

Bolláék idei európai kupaszereplésük utolsó mérkőzését játsszák. A pont nélkül sereghajtó Rapidnak csak a szép búcsú maradt a bosnyákok ellen.

Az edzőváltáson is átesett bécsi csapat ráadásul kellemetlen ellenféllel találkozik, a Mostar a legjobb 24 közé kerülésért, a rájátszásért küzd, jelenleg a 26., otthonában eddig veretlen.

A Strasbourg egyedüliként már biztosan a legjobb nyolc között zár, az ukrán Sahtar Donyeck és a Raków Czestochowa a legrosszabb esetben is a 9-16. helyen végez, ami kiemelést jelent a rájátszás során.

A görög AEK Athén, a török Samsunspor, a cseh Sparta Praha, a spanyol Rayo Vallecano és a német FSV Mainz is biztosan folytatja tavasszal, mert minimum a legjobb 24 között végez.

Az utolsó, még továbbjutó helyre a jelenleg a 27. helyen álló izlandi Breidabliknak is van még matematikai esélye, a mögötte lévő csapatok már biztosan búcsúznak.

Izgalmas utolsó fordulóra van kilátás, a negyedik és 24. helyezett között mindössze három pont a különbség (10-7).

A hatfordulós alapszakasz után a legjobb nyolc rögtön a nyolcaddöntőbe jut, míg a 9-24. helyezett csapatokra egy plusz párharc vár a 16 közé kerülésért.

Az M4 Sport csütörtökön 21.00 órától a FC Lausanne-Fiorentina összecsapást közvetíti élőben.

Konferencia-liga, alapszakasz, 6. (utolsó) forduló:

  • AZ Alkmaar (holland)-Jagiellonia Bialystok (lengyel) 21.00
  • Sahtar Donyeck (ukrán)-HNK Rijeka (horvát), Krakkó 21.00
  • Slovan Bratislava (szlovák)-Häcken (svéd) 21.00
  • Legia Warszawa (lengyel)-Lincoln Red Imps (gibraltári) 21.00
  • Sparta Praha (cseh)-Aberdeen (skót) 21.00
  • Dinamo Kijev (ukrán)-Noah (örmény), Lublin 21.00
  • Crystal Palace (angol)-Kuopion PS (finn) 21.00
  • Rayo Vallecano (spanyol)-Drita (koszovói) 21.00
  • Shamrock Rovers (ír)-Hamrun Spartans (máltai) 21.00
  • Omonia (ciprusi)-Raków Czestochowa (lengyel) 21.00
  • FSV Mainz (német)-Samsunspor (török) 21.00
  • Strasbourg (francia)-Breidablik (izlandi) 21.00
  • Celje (szlovén)-Shelbourne (ír) 21.00
  • Zrinjski Mostar (bosnyák)-Rapid Wien (osztrák) 21.00
  • AEK Athén (görög)-Universitatea Craiova (román) 21.00
  • Sigma Olomouc (cseh)-Lech Poznan (lengyel) 21.00
  • AEK Larnaca (ciprusi)-Shkendija (északmacedón) 21.00
  • Lausanne (svájci)-Fiorentina (olasz) 21.00