Kizárták a Red Bullokat Abu-Dzabiban!
A stewardok megállapították, hogy az autók első szárnya nem tesz eleget a 3.15-ös szabálypontnak, mivel aerodinamikai terhelés hatására elhajlanak, túl rugalmasak. A Nemzetközi Automobil Szövetség képviselői mindkét autó esetében ugyanazt a döntést hozták: kizárják őket az időmérőről, de azt lehetővé teszik, hogy a rajtrács végéről rajtoljanak.
A Red Bull ezzel egy 5. és 6. rajthelyet bukott el. Kérdés, hogy tényleg maradnak-e a rajtrács végén, vagy taktikáznak, és a boxból rajtolnak, állítanak az autókon. Miután le kell cserélni a kérdéses alkatrészt, az a specifikáció megváltoztatását jelenti, tehát az FIA még engedékeny is volt, mert utóbbi alapból boxrajtot jelentene.
A Red Bull nem várt sokáig a válasszal, és megjegyzik, szomorúan veszik tudomásul, hogy csak őket vetették alá ilyen tesztnek, “amikor világos, hogy más csapatok hasonló módon értelmezik a szabályokat”. A csapat elfogadja a döntést, és a rajtrács végéről fognak nekivágni az idei utolsó futamnak.
A dolog pikantériája, hogy a Red Bull kizárással kezdte az évet: Ricciardo második helyét elvették Ausztráliában, mert átlépték a megengedett átfolyási értéket. A csapat fellebbezett, Párizsban tárgyalták az ügyet, de vesztettek.