Magyar foci

Kiütötték a Kaposvölgyét

Négygólos győzelmet aratott az Ajka a Kaposvölgye ellen az NB II Nyugati csoportjának hatodik fordulójából elhalasztott mérkőzésén. A hazaiak Kállai kiállítása révén már a 11. perctől emberelőnyben játszottak. Fórjukat az ajkaiak mégis csak az első játékrész végén tudták gólra váltani, akkor viszont gyors egymásutánban kettőt is vágtak. Előbb Gaál Bálint volt eredményes a 40. percben (1-0), majd egy perccel később Mihalecz Péter vette be a nagyberkiek kapuját (2-0).

A szünetet követően sokáig nem változott az eredmény, ám a hajrában a vendéglátók kiütésessé tették a Kaposvölgye vereségét. A 85. percben a csereként beállt Major Norbert növelte háromgólosra különbséget (3-0). A rendes játékidő utolsó percében pedig Gaál szerezte meg önmaga második, s csapata negyedik gólját (4-0).

Győzelmének következtében az Ajka egy pontnyi távolságra került a dobogótól, míg a Kaposvölgye továbbra is az utolsó helyen szerénykedik.

Az ajkai csapat a találkozó teljes bevételét a vörösiszap által elöntött települések megsegítésére ajánlotta föl.

FC Ajka – Kaposvölgye VSC 4-0 (2-0)
Ajka: Jánosa – Péter, Subicz, Pákai, Gunther, Manganelli (Gyűrűsi 80. perc), Pothárn, Horváth (Major 46. perc), Szabó, Mihalecz (Páli 75. perc), Gaál
Kaposvölgye: Köllő – Pintér, Menyhért, Vaskó, Horváth Á., Kállai, Da Silva, Huzmi (Ato 67. perc), Dóczi (Reszli 78. perc), Balogh, Namuquita (Körmöci 53. perc)
Gólszerzők: Gaál 40. és 90. perc, Mihalecz 41. perc, Major 85. perc,