Kiütötte ellenfelét a Fradi a kulcsfontosságú selejtezőn

A Kí Klaksvík elleni gyors BL-búcsút követően a nemzetközi színtéren egyetlen célja maradt a ferencvárosiaknak: elérni a Konferencia Liga főtábláját. Ehhez került egy lépéssel közelebb Máté Csaba együttese.

A Fradi keretéből kisebb betegség miatt hiányzott ifjabb Lisztes Krisztián, de a nagy visszatérő Ramírezre sem számíthatott az edző.

A műfüves pályán, mintegy 2500 néző előtt rendezett találkozón Zachariassené volt az első komoly lehetőség, ám fejesét Gertmonas bravúrosan hárította. Bő negyedórányi játék után már összejött a gól, Adama Traoré hatalmas lövésével vezetéshez jutottak a vendégek.

A Fradi mezőnyfölénye ellenére nem esett újabb gól, Dibusznak csak néhányszor kellett közbeavatkoznia, de azokat gond nélkül megoldotta.

A második játékrész Varga-góllal indult, de a VAR lesállást jelzett, maradt a 0-1. A 62. percben Marquinhos-t lerántotta Gorobsov a tizenhatoson belül. A védő kiállt, a Fradi büntetőt lőhetett, Varga Barnabás értékesítette is, 0-2.

Negyedórával később már 0-3 állt az eredményjelzőn, a Vargát váltó Pesics Alekszandar is betalált. Emberelőnyét maximálisan kihasználva építette tovább előnyét az FTC, Tokmac sarkazós passzát Traoré váltotta gólra, ezzel négyre nőtt az előny.

Zalgiris Vilnius (litván)-Ferencvárosi TC 0-4 (0-1)
—————————————————
Vilnius, v.: Sztojcsevszki (északmacedón)
gólszerzők: Traoré (17., 83.), Varga B. (65. – tizenegyesből), Pesic (75.)
sárga lap: Varga B. (31.)
piros lap: Gorobsov (62.)

Zalgiris:
——–
Gertmonas – Pavelic (Bopesu, 66.), Hnid, Vucur, Mamic – Novikovas (Kazlauskas, 72.), Gorobsov, Kendis, Milickovic (Karasima, a szünetben) – Golubickas, Antal (Vaca, 45+2.)