Kosárlabda

Kiütötte a Körmend a Kecskemétet

Bencze kosara nyitotta a találkozót, de azt gyorsan követte Ferenc triplája, és a folytatásban mindkét oldalon egyformán estek a kosarak. A Kecskemét végigvitt támadásokkal, a Körmend pedig hárompontosokkal tartotta a lépést. Németh kosarával, majd Ruják betörésével kezdett egy kicsit ellépni a hazai gárda, és bár a kecskemétiek többször is látványos megoldással szereztek kosarat, az első tíz percet majd’ tíz pontos különbséggel a Körmend nyerte.

A korábbi találkozókhoz hasonlóan a büntető dobással ezen a meccsen is meggyűlt a baja a hazai együttesnek: Bell hagyta ki ezúttal a vonalról. A tripladobás ezzel ellentétben nagyon is jól sül a körmendieknek. Németh István hárompontosával tíz pontos különbséget állított be a Körmend. Németh a folytatásban is ponterősen játszott, szinte hátán vitte csapatát a klasszis. A negyed második felére teljesen szétesett a Kecskemét, a támadásoknál sem nagyon értették meg egymást a játékosok. A félidei szünetre nem is született meglepetés. Magabiztos vezetéssel ment pihenni a hazai csapat.

Wittmann kosara nyitotta a második félidőt, majd Bell betörése jött rá válaszként, Ferencz triplájával pedig már a 20 pontos előnyt súrolta a Körmend, amit végül Németh hárompontosával értek el, a Kecskemét azonban nem adta fel. Dénes és Siriscsevics kosaraival csökkenteni kezdett hátrányán, ám hiába volt a fellángolás, nem tudott lényegesen közelebb lopózni a vendég együttes.

Sok eredménytelen akció után, végül Wittmann betörése nyitotta az utolsó etapot ezt azonban körmendi triplazápor követte: előbb Németh, majd Moore hármasa is behullott a gyűrűbe, Bell zsákolással szerzett kosarával pedig már 23 pont tátongott a két együttes között. Az utolsó percekben már csak a körmendi győzelem aránya volt kérdéses.

MJUS-Fortress Körmend – T.O.M.Controll Kecskméti KSE 90-66 (25-18, 22-15, 19-16, 24-17)
Szentély Aréna, 1800 néző. vezette: Vígh P. dr. Pálla Z. Török R. (Major)
MJUS-Fortress Körmend: MOORE 20/3, NÉMETH 21/12, Ferencz 11/9, BELL 19, Dies 5
csere: Boldizsár -, Ruják 7/3, Hegedűs 2, Dávid 2, Trummer 3/3, Sömenek –
vezetőedző: Sabáli Balázs
T.O.M.Controll Kecskméti KSE: Wittmann 10, LaGrange 11/3, Dénes 9/3, Orsulics 8/6, BENCZE 11
csere: Csorvási 6, SIRISCSEVICS 11/3, Lakatos – , Cseh Gy. -, Csabay –
szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Boldizsár (33.), Orsulics (35.), Csorvási (36.)