Jégkorong

Kiütötte a Fradi az Újpestet a hokiderbin

Újpesti TE – FTC-Orangeways

Ősi riválisok, az Újpest és a Ferencváros csapott össze az Újpesti Jégcsarnokban. A vendégek számítottak a találkozó egyértelmű esélyeseinek, mivel az alaposan meggyengült lilák sereghajtók, a Fradi pedig hatodik ugyan a kilenccsapatos MOL Ligában, mégis nagy terveket szövögetnek a zöld-fehérek háza táján, s a nyári nagybevásárlás hatását már ebben a bajnokságban is szeretnék látni a vezetők.
Jól kezdett a Fradi, az ötödik percben Feil találatával szerezte meg a vezetést (0-1). Nem sokkal később Szajbert egyenlített, de aztán Feil újabb góljával ismét a zöld-fehérek voltak előnyben (1-2). Nem hagyta magát azonban az Újpest, Rencz újfent egalizálta az eredményt (2-2). Innentől azonban beindult a Fradi, a második harmadban négy (Schellin, Jánosi, Dancsfalvi, Borbás), míg az utolsó harmadban három (Feil, Galló, Borsos) gólt ütöttek a zöld-fehérek, így nagyarányú, hétgólos győzelmet aratottak (2-7).

Újpesti TE – FTC-Orangeways  2:9 (2:2, 0:4, 0:3)

Újpesti Jégcsarnok, V.:Kincses, Székely, Soós
Újpest TE: Szőke-, Tolnai, Németh P., Vígh, Szajbert 1, Roczanov-Rusznyák, Rencz 1,  Garbacz, Rosztocsil, Davis-Pichler, Zalavári, Sommer,Németh A., Fekecs- Ress, Jankovics
Edző: Ancsin János
FTC-Orangeways: Pleszkán (Budai)-Vychodil, Borbás 1, Peterdi, Majoross, Székely Mádai-Tolkunov, Ványi, Jánosi 1, Schellin 1, , Feil 3, – Eade Christopher, Dancsfalvi 1, Bontovics, Marosi, Galló 1,-Borsos 1, Nagy, Gavrylyuk
Edző:Prakab Gábor
Kiállítások: 14 perc, ill. 12 perc

Fenestela 68 Brasov – Miskolci JJSE

A bajnokságban ötödik román csapat és a harmadik Miskolc találkozója szoros csatát ígért.
Ennek ellenére egyoldalúra sikeredett az első harmad. Már a huszadik másodpercben Saluga vezetéshez juttatta a miskolciakat, sőt Sijka révén már kétgólosra nőtt az előny (0-2), Dányi pedig a 12. percben talált be a brassói kapuba (0-3). A szépítés egészen a játékrész végéig váratott magára, Bálint Zsolt egy perccel a harmad vége előtt lőtt gólt (1-3). A második harmadban mindössze egy gól esett, Szűcs Szabolcs alakította 3-2-re az eredményt. A harmadik játékrész is csupán egyetlen találatot hozott, ezúttal a vendégek találtak be Korpos által, amivel a 4-2-re módosult az állás és a mérkőzés végeredménye is ez maradt.

Fenestela 68 Brasov – Miskolci JJSE  2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
V.: Gergely, Mathe, Csata