Kiütéses holland siker Svédország ellen – videó

Szoros mérkőzésre számíthattak a rajongók. Ám nem így lett, mert a hollandok végig pazarul játszva négy góljukkal szinte kivégezték a sárga-kékeket. Az északiak erejéből csupán egy szépítő találatra futotta…

A mérkőzés nem is kezdődhetett volna jobban a hollandok számára. Az ötödik percben Van der Vaart remek passzából Huntelaar gurított laposan a rövid sarokba. A hazaiak továbbra is rohamozták a láthatóan megzavarodott svédek kapuját. A 37. percben Sneijder parádés indításával Afellay futott be a tizenhatoson belülre, és a hálóba lőtt. A második játékrész ott folytatódott ahol az első abbamaradt, vagyis „narancs” örömfocival. Az 55. percben Huntelaar fejelt Isaksson mögé, megszerezve csapata harmadik találatát. Kisvártatva Huntelaar tekert át balról a hosszú oldalon érkező Afellay elé, aki egy állítás után a léc alá bombázott. A 70. percben szépített Svédország. Larsson jobb szélről végzett el szabadrúgást és mesterien emelt a középen berobbanó Granqvisthoz, ő pedig egyből Stekelenburg kapujába lőtt.
Gól már nem született, a végeredmény tehát 4-1! A hollandok még ekkora arányban is megérdemelten nyertek, hiszen végig irányították – az egyébiránt közönségszórakoztató – mérkőzést, esélyt sem hagyva Ibrahimovicéknak. Ezzel a győzelemmel Hollandia már 12 pontos, mögötte Magyarország kilenccel a második, azaz még továbbjutó helyen áll, négy forduló után. A svédek a harmadikok hat egységgel, a többieknél egy meccsel kevesebbet abszolválva…

Hollandia – Svédország 4-1 (2-0)
Hollandia: Stekelenburg, van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Pieters, Sneijder, van Bommel (Brama 72′), Afellay, van der Vaart, Kuyt (Lens 29′), Huntelaar (van Nistelrooy 84′)
Svédország: Isaksson, Lustig, Granqvist, Majstorovic, Safari (Wendt 46′), Toivonen (Berg 79′), Larsson, Wernbloom (Kallstrom 54′), Svensson, Elmander, Ibrahimovic
Gólszerzők: Huntelaar 4′, 55′, Afellay 37′ 59′ ill. Granqvist 69′