Kézilabda

Kiütéses győzelemmel elődöntős Spanyolország

A címvédő spanyol válogatott 37-28-ra legyőzte Fehéroroszországot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában hétfőn Bécsben.

A fehéroroszok a második félidő elejéig tudták tartani magukat, 19-19 után azonban a spanyolok Gonzalo Pérez de Vargas kapus kiváló teljesítményére alapozva elhúztak, és végül fölényesen nyertek.

A MOL-Pick Szeged spanyol játékosai közül a jobbátlövő Jorge Maqueda hat, a balátlövő Joan Canellas egy gólt dobott.

A spanyoloknak ez volt a hatodik sikerük, vagyis továbbra is százszázalékosak a tornán.

Eredmények, középdöntő, 3. forduló, I. csoport:

Spanyolország-Fehéroroszország 37-28 (17-16)

korábban:

Horvátország-Csehország 22-21 (11-9)

később:

Németország-Ausztria 20.30

Borítókép: Facebook.com/ Jorge Maqueda

A sport365.hu folyamatosan jelentkezik a férfi kézilabda Európa-bajnokság híreivel. A mérkőzésekről ÉLŐ cikkekben számolunk be. A kézilabda Eb további híreiért kattintson az oldal tetején lévő gombra!