A MOB tagságának összetétele az alapszabályban rögzített delegálási elv alapján – miszerint a delegáló szervezetek, az általuk delegált tagot bármikor visszahívhatják, továbbá a megbízatás megszűnése esetén – változhat.
Így a legutóbbi közgyűlés óta is több változás történt. Az új tagokat Molnár Zoltán köszöntötte, és az olimpiai mozgalom céljainak elérése érdekében együttműködésüket aktív munkájukat kérte.
A tagság közéleti személyekkel erősödött. MOB tag lett Deutsch Tamás a MTK elnöke, Európai Parlamenti képviselő, a korábbi sportminiszter és Tarlós István Budapest főpolgármestere, valamint Szalay Ferenc, a kosárlabda szövetség elnöke, Szolnok polgármestere, a Parlament Sport és Turisztikai Bizottságának tagja, és Szatmári Kristóf az asztalitenisz szövetség elnöke, országgyűlési képviselő.
A Magyar Judószövetség is új tagot delegált a MOB-ba, Nagy György főtitkár személyében.
Az örökös tiszteletbeli elnökké választott Schmitt Pál őszinte hangvételű beszédében visszapillantott elnöki tevékenységére. Schmitt Pál, aki a 21 éves elnöksége alatt az ország legjelentősebb, legnépszerűbb civil szervezetté emelte a Magyar Olimpiai Bizottságot.
A testület az olimpiai eszmét és a sport szeretetét sikerrel építette be a közgondolkodásba, erősítette a gondolatot, hogy sportnemzet vagyunk, olyan bajnokokkal, akikre büszkén néznek fel a magyar fiatalok, s az egész világ tiszteli őket.
Arra pedig, hogy mindez hogyan sikerült, egyszerű a válasz. Az olimpiai bizottság 14. elnöke, az olimpizmus hármas – Citius, Altius, Fortius – jelszavát, az olimpiai eszme igazi értékeit, a szolidaritás, a becsület, a tisztesség, az egymás iránti tisztelet, az lovagiasság szellemét követve legyőzte önmagát.
Kreatív, áldozatkész, fáradtságot nem ismerő tevékenységével, kulturáltságával az idők folyamán bizonyította, hogy nagyobb feladatok ellátására is alkalmas, készen áll. Miközben közvetlen, kedves, megértő, Schmitt „Pali” maradt.
Ahogyan immár köztársasági elnökké történt beiktatása során a kormányfő is annak a reményének adott kifejezést, hogy az elnök úr, közjogi méltóságként változatlanul Schmitt „Pali” marad.
Az utód, Borkai Zsolt meggyőző többséggel, 141 igen, három érvénytelen és három nem szavazattal került az elnöki székbe. Ez a valóban meggyőző többség nemcsak Szöul tornász olimpiai bajnokának, hanem egyben Schmitt Pálnak, az elmúlt két évtizedben végzett munkájának is szólt.
Borkai Zsolt az elődje által ajánlott és tanácsolt összefogással és csapatmunkával készül elnöki tisztségének ellátására. Valljuk meg őszintén, rendkívüli érdeklődés előzi meg munkáját. A sportvilág várakozása előzi meg, hogy a MOB hogyan tudja majd a testületre váró növekvő feladatokat a sport irányításában és támogatási rendszerben ellátni.
Ahogyan mondta, négy esztendővel ezelőtt, amikor első alkalommal választották az ország második legnagyobb adófizető városa, Győr polgármesterének, sokan féltették. De megfelelő, közös akarattal elhatározott célkitűzések után a feladatokat fegyelmezetten, sikerrel, csapatmunkában látta el, s ezzel továbbra is élvezi a város lakóinak bizalmát, hiszen a közelmúltban újjáválasztották.
A közelmúltat a Szingapúrban rendezett első ifjúsági olimpia magyar szereplésének értékelése jelentette, ami egyféle győzelmi híradásnak tekinthető. Az eredmény, a hét első, a négy második és a hat harmadik helyezés, a nemzetek pontversenyében megszerzett nyolcadik hely önmagáért beszél. Ahogyan ezúttal is többen megfogalmazták, Szingapúrban öröm volt magyarnak lenni.
A Szingapúrban remeklő sportolók közül Zsivótzky Gyula Díj Éremmel jutalmazták az ezüstérmes Batizi Barbarát (48 kg, Szolnoki VSI) és a bronzérmes Tóth Krisztiánt (81, KSI SE), továbbá Zsivótzky Gyula Díj Elismerő Oklevéllel edzőiket, Németh Tibort és Pánczél Gábort.
FORRÁS: www.judoinfo.hu