Magyarok EurópábanNemzetközi labdarúgás

Kiss gólja is kevés volt a Wislának, Csobothék, Kleinheislerék és Langék is az Ekl-főtáblán

Kép forrása: X / Wisla Kraków

Három magyar érdekeltségű együttes is főtáblára jutott csütörtök este a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének utolsó fordulójából.

Lang Ádám csapata, a ciprusi Omonia Nicosia a múlt heti, hazai 6-0-s sikere után formalitásnak tűnő visszavágót játszott az azeri Zira otthonában, s bár 1-0-ra kikapott, főtáblára jutását nem fenyegette veszély. Lang a 73. percben állt be.

Csoboth Kevin is lehetőséget kapott a svájci St. Gallenben a török Trabzonspor elleni visszavágón: a válogatott támadó a 61. percben, 1-1-es állásnál szállt be, s mivel az eredmény nem változott, következhettek a tizenegyesek, miután a múlt heti első találkozó 0-0-s döntetlent hozott. Ebben a svájciak céloztak jobban, így ők folytathatják az európai kupaszereplést.

Kleinheisler László ezúttal sem volt tagja a Panathinaikosznak, a görög csapat nélküle fordította meg a francia Lens elleni párharcot, s 2-0-s hazai sikerével továbbjutott.

A belga Cercle Brugge elleni idegenbeli visszavágót 6-0-s hátránnyal kezdő Wisla Krakówban Kiss Tamás a kezdőcsapat tagja volt, s együttese a 18. percben az ő találatával már 2-0-ra vezetett, majd a 74. percben, 3-0-s vezetésnél cserélték le. A fordítás végül nem sikerült, így a belgák ünnepelhettek.

A Konferencia-liga főtáblája hatfordulós lesz: a 36 klubot az UEFA együttható alapján – ez a mutató az elmúlt öt idény eredményeit veszi alapul – hat részre osztják, a gárdák minden kalapból egy ellenfelet kapnak.

Az egyetlen közös tabellán az első nyolc rögtön a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. helyezett csapatok pedig keresztbejátszanak egymással a 16 közé jutásért, az utolsó 12 együttes pedig kiesik.

A sorsolás pénteken 14.30 órakor lesz Monacóban.