Tenisz

„Kísértetjárás” Párizsban: Thiem meccslabdát hárítva győzte le Wawrinkát

Az osztrák lett a harmadik játékos, aki meccslabdáról fordított hétfőn a center pályán.

Hat találkozó volt kiírva egy igen zsúfolt hétfői napon a párizsi Rolex mesterversenyen. Irónikus módon pedig, mire befejeződött a játéknap, akkor helyi idő szerint már hajnali 2 óra 22 perc volt, és úgy tűnt, hogy halloween alkalmából egy igazi „kísértetjárta” hellyé vált a center pálya, mivel aznap már a harmadik találkozón kellett valakinek meccslabdáról fordítania.

Utolsóként a korábbi világranglista harmadik és US Open győztes Dominic Thiem volt, aki mérkőzéslabdát hárítva legyőzte a háromszoros Grand Slam bajnok Stan Wawrinkát. Egy igazi egykezes fonák csata zajlott a pályán, amit végül az osztrák tudott megnyerni 3-6, 6-3, 7-5 arányban.

"Azt hiszem, az elmúlt egy-két hónapban több szoros meccset vesztettem el, mint amennyit megnyertem. Szóval ez a mostani nagyon-nagyon fontos számomra" – mondta Thiem a World Feednek utána.

Wawrinka a döntő szettben 5-3-nál a meccsért adogatott, de a mérkőzés labdájánál kettős hibát ütött, amitől Thiem új erőre kapott és onnan már megfordította a találkozót, bőven hajnali 2 óra után már.

What a finish

After saving a match point, @domithiem edges past Wawrinka 3-6 6-3 7-5.@RolexPMasters | #RolexParisMasters pic.twitter.com/aGn92D8Gsa

— ATP Tour (@atptour) October 31, 2023

Thiem az összecsapás során a 13 bréklabdájából 10-et hárítani tudott, aminek nagy szerepe volt abban, hogy végül megnyerhesse a találkozót.

A világranglista 108. helyezettje, aki 2021 júniusában elszenvedett csuklósérülése után továbbra is a korábbi csúcsformáját keresi, a következő körben a címvédő és jelenleg eléggé formán kívül játszó Holger Rune ellen lép majd pályára. A páros még az év elején Monte-Carlóban találkozott egymással, ahol a dán sima két szettben győzni tudott.

Borítókép: atptour.com