Egyéb sportok

Kis Gergő fantasztikus aranya, Cseh Laci "szétcsapta" a mezőnyt – Úszó Eb, 5. nap

""

Magyar szempontból csodásan indult a debreceni úszó Eb első napja, hiszen hétfőn Hosszú Katinka révén egy arany, Kis Gergő és Jakabos Zsuzsanna révén pedig két ezüstérmetsikerült bezsebelnie úszóválogatottunknak.

A keddi második napon is minden okunk megvolt a bizakodásra, hiszen legnagyobb klasszisaink, így Cseh László, Verrasztó Dávid és Evelyn, Kis Gergő és Gyurta Gergely, valamint a női 4×100 méteres gyorsváltó is vízbe szállt.

A harmadik nap küzdelmei során is örülhettünk jónéhány kiugró magyar sikernek. Cseh Laci megszerezte kilencedik bajnoki címét, Kis Gergő ezüstérmet, Gyurta Gergely és Kozma Dominik bronzérmet nyert.

A negyedik nap maga volt a csoda, kilenc érem, köztük négy aranyérem volt úszóink termése.

Az ötödik napra is jutott egy magyar aranyérem, Kis Gergő fantasztikus taktikával győzött 800 méter háton. Cseh László péntekre is tartogatott egy óriási úszást, ezúttal a 100 méteres pillangó elődöntőjében úszott káprázatos utolsó 25 métert, végül országos csúccsal és a legjobb idei európai idővel lett döntős, csakúgy, mint a futamában harmadik Pulai Bence.

A 200 méteres hátúszás elődöntőjében Bernek Péter országos csúccsal és Európa idei második legjobb idejével jutott a döntőbe, Balog Gábor pedig szintén remek úszással teljesítette az olimpiai A-szintet, így megváltotta jegyét Londonba.

Férfi 100 m gyorson Kozma Dominik negyedik helyen végzett a döntőben, 50 m mellen viszont Financsek Gábornak nem sikerült a fináléba kerülni.

A nőknél Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes is bejutott a 200 m gyors döntőjébe, a 100 m pillangó döntőjében Jakabos Zsuzsanna a hatodik, Szilágyi Liliána pedig a nyolcadik helyen végzett.

DEBRECENI ÚSZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
5. nap, délutáni program, a magyar résztvevők eredményei:

férfi 800 m gyors: döntő: Kis Gergő Európa-bajnoki címet szerzett!
női 200 m gyors: elődöntő, Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn is döntőbe jutott.
férfi 100 m pillangó: elődöntő, Cseh László és Pulai Bence is a döntőbe jutott. Cseh az idei legjobb európai idővel.
női 200 m mell: döntő 17:38
férfi 100 m gyors: döntő, Kozma Dominik negyedik helyen végzett.
női 50 m hát: elődöntő 17:46
férfi 200 m hát: elődöntő, Bernek Péter és Balog Gábor is döntős, utóbbi megúszta az olimpiai A-szintet.
női 100 m pillangó: döntő, Jakabos Zsuzsanna hatodik, Szilágyi Liliána a nyolcadik helyen végzett.
férfi 50 m mell: elődöntő, Financsek Gábor nem került döntőbe.

Férfi 800 m gyorsúszás, döntő:

17.02: Elrajtolt a mezőny Kis Gergő a kettes pályán úszik.

550 méternél Kis Gergő fej-fej mellett Paltrinierivel az élen.

100 méterrel a vége előtt Kis az élen, jó egy másodperccel ver mindenkit!

Megvan! Kis Gergő Európa-bajnok 07:49:46-os idővel!!!

Így látta Kis Gergő:
 "1500 gyorson rossz taktikát választottam, most 800 gyorson elterveztem, hogy ha törik, ha szakad, a fiatal olaszt nem engedem el. 450 méternél iramot váltottam, aztán olyan 600-ig kivártam, de utána el kellett indulni, mert tudtam, hogy mindenki jönni fog. Nagyon nagy verseny volt, ez 800 méteren a harmadik legjobb időm."

Női 200 m mellúszás, elődöntő:

17:13: Verrasztó Evelyn a magyar induló az első elődöntőben.

– Verrasztó harmadik lett a futamában, ez jó lehet a döntőre.

17:17: Mutina Ágnes elődöntője következik.

– Mutina Ági is becsusszant a döntőbe a nyolcadik idővel Verrasztó után. Két magyar lesz a holnapi döntőben!

Így látta Mutina Ágnes:
 "Nagyon nehéz, szörnyű volt. Igazából egyikünk sem volt csúcsformában, de megpróbáltunk nem csalódást okozni a szurkolóknak."

Férfi 100 m pillangó, elődöntő:

17:23: Pulai Bence harmadik helyen végzett a futamában, ez döntőt érhet!

17:28: Cseh László futama következik.

17:30: Cseh Laci elképesztő! 50 méternél még 5.-6. helyen volt, az utolsó 25 méteren robbantva azonban a legjobb idei európai idővel megnyeri futamát! Mindkét magyar a döntőben!

Így látta Cseh László:
 "Nagyon jól ment az úszás, elég komoly csata volt. A végén csipkednem kellett magam, de szerencsére jól jött ki a fal. A 100 pillangóhoz nincs sok közöm, csak beugrok és versenyzek. Most nem érzem azt, hogy kirepülök a vízből, lehet, hogy holnap délután ez az érzés is eljön. Örülök az országos csúcsnak."

Férfi 100 méteres gyorsúszás, döntő:

17:42: A férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjében Kozma Dominikért szoríthatunk!

17:43: Kozma Dominik 49:17-tel az ötödik helyen végzett.

Férfi 200 m hátúszás, elődöntő:

18:07: A férfi 200 m hátúszás elődöntőjében Balog Gábor és Bernek Péter érdekelt.

18:09: Bernek Péter 1:156:11-el megnyeri a futamot, az idei második legjobb európai idő és országos csúcs, Balog Gábor 1:58:43-mal megúszta az olimpiai A-szintet! Bravó!

Női 100 m pillagó, döntő:

18:12: A 100 méteres pillangóúszás döntőjében Jakabos Zsuzsannának és Szilágyi Liliánának szurkolhatunk!

18:13: Jakabos Zsuzsanna a hatodik, Szilágyi Liliána a nyolcadik helyen végzett.

Így látták úszóink:

Az országos csúcsot úszó Bernek Péter: "A végére nagyon elfáradtam, mindent kiadtam magamból. Picit jobb időt beszéltünk meg az edzőmmel, holnap megpróbálom. Nem adtam ki magamból mindent, de teljes erőből úsztam. "

Az olimpiai A-szintet úszó Balog Gábor: "Csak arra figyeltem, hogy az olimpiai A-szintet megússzam, és tagja legyek a londoni keretnek. Csak utólag mondták, hogy bekerültem a döntőbe. Holnap délután egy örömúszás lesz, remélem, javítani tudok az időeredményemen is."