Egyéb sportok

Király István és Zelinka Gabriella az országos triatlonbajnok

A férfiaknál Király István, a nőknél Zelinka Gabriella nyerte meg a triatlonosok tatai országos bajnokságát szombaton.
Király István 1:55:40 óra alatt ért célba az olimpiai távon, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból áll, míg Zelinka Gabriella 2:11:49 óra alatt teljesítette a versenyt.
A férfiaknál Petsuk Zoltán és Berekméri Levente, a nőknél Koronika Judit és Weinhardt Anna végzett még dobogós helyen.

""
Király István közel négy perccel előzte meg a második helyen célba érő Petsuk Zoltánt.

"Elégedett vagyok a versenyemmel, amelyre külön nem készültem, jóformán az utolsó pillanatban szólt az edzőm, hogy benevezett. Örülök, hogy így is sikerült nyernem" – mondta Király István az MTI-nek. Hozzátette: a meleg és fülledt időjárással minden versenyzőnek külön meg kellett küzdenie, de azért örülhetnek, hogy még a kiadós nyári zápor előtt beérkeztek a célba. A több korosztályban és több versenyszámban megrendezett tatai triatlonos fesztiválra közel 700 versenyző nevezett.

Eredmények: Férfiak:
1. Király István (Mogyi SE Baja) 1:55:40 óra
2. Petsuk Zoltán (UTE-Merida) 1:59:35
3. Berekméri Levente (FTC) 1:59:59

""
Zelinka Gabriella néhány hete Nagyatádon is győzött, szombaton pedig Tatán sem tudták megállítani.