„Biztos vagyok benne, hogy tíz vagy tizenöt év múlva a kínai válogatott reális eséllyel küzdhet a világbajnoki címért” – nyilatkozta a 68 éves svéd tréner.
A Sanghaj SIPG szerdán a Melbourne Victory ellen lép pályára idegenben az ázsiai Bajnokok Ligájában, a szakvezető a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy Kínára fényes jövő vár a labdarúgásban.
„Úgy gondolom, jó időben vagyok jó helyen – mondta Eriksson, aki korábban olyan elitklubokat irányított, mint a Fiorentina, az AS Roma, a Lazio, a Benfica vagy a Manchester City, s az angol mellett vezette a mexikói és az elefántcsontparti válogatottat is. – Szerencsés vagyok. A kilencvenes években Olaszországban dolgoztam, akkor mindenki oda akart igazolni, mert remek volt a futball, és sok pénz állt rendelkezésre. Aztán a kétezres évek elején a Premier League volt a játékosok célja, amikor ott voltam edző. Most, 2016-ban úgy tűnik, minden labdarúgó Kínába szeretne jönni. Ez nagyon jó a kínai labdarúgásnak.”
A goal.com szakportál kimutatása szerint a téli időszakban a kínai élvonal csapatai költötték a legtöbbet a világon új játékosokra, a kínai másodosztály pedig a rangsor negyedik helyén szerepel.
A téli átigazolási időszakban számos ismert futballista szerződött az ázsiai ország bajnokságába. A Csiangsu Suning ázsiai rekordot jelentő 50 millió euróért (15.4 milliárd forint) szerződtette az ukrán Sahtar Donecktől a brazil Alex Teixeirát, a Kuangcsu Evergrande 42 millió euróért megszerezte az Atlético Madridtól a kolumbiai Jackson Martínezt, korábban pedig a Csiangsu 28 millió euróért leigazolta a Chelsea-től a brazil válogatott Ramirest.
A Hebei China Fortunez 30 millió euróért vette meg a Paris Saint-Germaintől az argentin válogatott Ezequiel Lavezzit, míg az elefántcsontparti Gervinhót az AS Romától szerezte meg 15 millió euróért.