Magyar foci

Kikapott, de így is bajnok a Ferencváros

""

Fotó: Farkas Zsolt

A Debrecen a 28. percben szereztek vezetést: az exfradista Holmann cselezte be magát a ferencvárosi tizenhatoson belülre, lövését Dibusz még védeni tudta, de a kipattanót Takács Tamás közelről a kapuba rúgta. Két perccel később Bódi indította Szakályt a jobb oldalon, aki középre passzolt, az érkező Takács pedig ellőtte Dibusz mellett a labdát. A második félidő derekán szépített a Fradi: a szünetben beállt Lamah passzolt középre a debreceni tizenhatos bal sarkáról, a remekül érkező Sesták Verpecz kapus mellett a bal alsó sarokba passzolt.

DVSC-TEVA–Ferencváros 2–1 (Takács Tamás 28., 30., illetve Sesták 62.)

Az MTK kizárólag győzelem esetén halaszthatta volna el a Ferencváros bajnokká avatását, a kék-fehéreknek támadniuk kellett. Ennek ellenére a hazaiak gyakorlatilag bő húsz perc alatt eldöntötték az összecsapást, így a bajnoki cím kérdését is, ugyanis előbb Bertus megpattanó szabadrúgása, majd egy beadás után Szakály Dénes közeli próbálkozása is a vendégek kapujában kötött ki. A fővárosiak Strestík révén nem sokkal a fordulást követően szépítettek, de a cseh támadó néhány perccel később öngólt vétett, ezzel visszaállt a kétgólos különbség. Negyedórával a vége előtt végleg eldőlt a három pont sorsa, Hahn lőtte ki a bal alsó sarkot. A hajrában már nem változott az eredmény, a Paks teljesen megérdemelten szakította meg az MTK hat mérkőzésen át tartó veretlenségét.

MTK–Paks 4–1(Bertus 17., Szakály D. 24., Strestík 55., öngól, Hahn 75., illetve Strestík 50.)

A Budapest Honvéd házigazdaként győzte le a címvédő Videotont. Eleinte szinte kizárólag a házigazda kispestiek veszélyeztettek, később azonban a székesfehérváriak is eljutottak helyzetekig. Fél óra játékot követően két percen belül két gólt láthatott a közönség, és a hajrában is mindkét oldalon adódtak lehetőségek.

A második felvonás kevésbé volt izgalmas, mint az első. Eppel Márton a 74. percben ismét betalált, azonban a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A 93. percben a csereként beállt Vernes közeli góljával szerezte meg a három pontot a Honvéd. A vendégek kapusa, Kovácsik Ádám ekkor is hibázott, ahogyan a kispestiek első találatánál is.

Budapest Honvéd–Videoton FC 2–1 (Eppel 31., Vernes 93., illetve Feczesin 33.)

A Puskás Akadémia hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a büntetőt hibázó Haladással. A Puskás Akadémia kezdett aktívabban, mezőnyfölénye a 13. percében érett góllá: Sallai kiugratása után Márkvárt lőtt Király kapujába. A vezetés birtokában a hazaiak tovább támadtak, több helyzetük is volt. Meglepetésre azonban a Haladás szerzett gólt, Gaál volt eredményes. A szünet előtt a vezetést is megszerezhették volna a vendégek, miután Kovács Lórántot buktatták a tizenhatoson belül, ám Iszlai rendkívül gyengén meglőtt büntetőjét Pogacsics kivédte.

A második félidőt Mészáros kihagyott ziccere vezette fel, aztán nem sokkal később Castillionnak sikerült Királyba vágnia egy beadást. A folytatásban kevés említésre méltó esemény történt, a csapatok rengeteg hibával játszottak, így végül meg kellett elégedniük egy-egy ponttal.

Puskás Akadémia FC–Szombathelyi Haladás FC 1–1 (Márkvárt 13., illetve Gaál B. 34.)

A sereghajtó Békéscsaba gól nélküli döntetlent játszott a vendég Diósgyőrrel. Kiegyenlített első félidőt láthatott a közönség, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de ezek kimaradtak. A Békéscsaba állt közelebb a gólhoz, Bényei azonban közvetlenül a szünet előtt a kapufát találta el. A fordulást követően visszaesett az iram, a kapuk alig forogtak veszélyben. A hazaiak akartak, de nem igazán tudtak veszélyeztetni, a vendégek pedig úgy tűnt, megelégszenek az egy ponttal, így maradt a döntetlen.

Békéscsabai Előre FC–Diósgyőri VTK 0–0