Jégkorong

Kikapott, de elcsípett egy pontot a SAPA Fehérvár

A fehérvári csapat sérülések miatt tartalékos felállásban játszott, de óriásit küzdelemben csak a hosszabbításban szenvedett vereséget, és egy pontot szerzett a Klagenfurt ellen.

A Volán szakvezetője, Ulf Weinstock mindenesetre nem volt elkenődve a meccs után: „Az első harmadban sokkal jobb volt nálunk a Klagenfurt, többet korcsolyáztak, többet dolgoztak és a támadójátékuk is veszélyesebb volt. Amikor három gólos hátrányba kerültünk, padlót fogtunk. De az emberelőnyös helyzeteink kihasználása visszahozott minket a meccsbe, nagy öröm számomra, hogy hatékonyak tudunk lenni fórban. A hosszabbítás mindig szerencse kérdése. Összességében azt gondolom, a mai napon nem elveszítettünk, hanem szereztünk egy pontot. Ami Mihály Árpád kiállítását illeti, szerintem is jogos volt, ha tényleg el fogják tiltani, az nagy érvágás lesz. Remélem, sérültjeink mielőbb visszatérnek, mert ma is igen-igen tartalékosak voltunk.”

A vendégek mestere a játékvezetők ténykedését is kifogásolta: „Óvatosan fogalmazok, nehogy problémáim legyenek belőle. Rengeteg kiállítást kaptunk, ezek egy része "beszólásra" ment. A játékvezető a működésével befolyásolta a végeredményt. Ennek ellenére megérdemeltük a két pontot”– nyilatkozta a küzdelmes párharc után Emanuel Viveiros.

SAPA Fehérvár AV19–EC KAC Klagenfurt (osztrák) 5-6 – H.U. (1–3, 3–1, 1–1, 0–1)
Székesfehérvár, 2800 néző. V: B. Lesnjak, Korosec, A. Lesnjak (mindhárom szlovén)
Fehérvár: Hetényi – Tokaji, Maklári, Sofron, Vas M., LADÁNYI – Ackeström, Durco, PALKOVICS, Nagy G., Mihály – Jobb, Orbán, Fekete, Holéczy, Kovács Cs. – BENK, Fodor Sz., Hegyi Á., Vaszjunyin. Edző: Ulf Weinstock:
Klagenfurt: Chiodo – Furey, Reichel, Kalt, SCHULLER, HAGER – Ratchuk, Schumnig, Scofield, Shantz, CRAIG – Kirisits, Brown, Brandner, Schellander, Hundertpfund – Ratz, Pirmann, M. Geier, Herburger, S. Geier. Edző: Emanuel Viveiros:
Gólok: 5:38: Craig (Furey – emberelőny, 0–1). 7:48: Palkovics (1–1). 9:32: Shantz (Craig, Ratchuk – ee., 1–2). 18:14: Pirmann (Brown, Herburger, 1–3). 22:09: Hager (Schuller, 1–4). 25:26: Ladányi (Tokaji, Vas M. – kettős ee., 2–4). 34:14: Ladányi (Tokaji – kettős ee., 3–4). 38:16: Vas M. (Ladányi, 4–4). 46:28: Kalt (Hager, Schuller, 4–5). 56:57: Durco (Palkovics, 5–5). 61:31: Schuller (Kalt, Ratz, 5–6)
Kiállítások: 10+végleges kiállítás (Mihály Á.), ill. 18+20 perc fegyelmi