2012. Április 28. szombat

Kézilabda

Budapest Bank férfi liga:

elődöntő, 2. mérkőzés:

Hazai sikere után a Pick Szeged magabiztos, nyolcgólos győzelmet aratott a Csurgó otthonában a Budapest Bank férfi kézilabdaliga elődöntőjének második mérkőzésén, így bejutott a fináléba. A találkozón a hazai pályán meglepetésre csak egy góllal győztes szegediek végig a kezükben tartották az irányítást, félidőben már négy góllal vezettek, s végül fölényesen győztek.

A várakozásnak megfelelően a Veszprém lesz a Szeged ellenfele a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjében, mivel idegenben is nyert a Balatonfüred ellen.

Eredmény:
Csurgó-Pick Szeged 20-28 (9-13)
A párharcot 2-0-ra a Szeged nyerte.

Balatonfüred – MKB Veszprém 22-39 (10-19)

rájátszás az 5-8. helyért:
B.Braun Gyöngyös – Kecskemét 25-22 (13-11)

rájátszás a 9-12. helyért:
Orosháza-Alexandra – Tata 32-27 (13-14)

Női NB I:

Veszprém-Barabás – Alcoa FKC: 25-26 (11-12)
Vác – DVSC-Fórum: 28-28 (12-14)

Kosárlabda

Utolsóként a Szombathely került a legjobb négy közé a férfi kosárlabda NB I-ben azzal, hogy hazai környezetben három ponttal legyőzte a Sopron együttesét a negyeddöntős párharc szombati felvonásán.

Férfi NB I, negyeddöntő, 5. mérkőzés:
Falco-Szova KC Szombathely – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 79-76 (17-17, 28-20, 17-14, 17-25)
Legjobb dobók:
Timberlake 19, Pantelic 16, illetve Dontay Thomas 28

Röplabda

A Békéscsaba hazai környezetben magabiztosan nyert a BSE ellen a női röplabda NB I bronzcsatájának negyedik, szombati felvonásán, így az ötödik találkozó dönt majd a harmadik hely sorsáról.

Férfi NB I:

a 7. helyért, 3. mérkőzés:
Szolnoki Főiskola RK-SI – Csepeli RC 16

Női NB I:

A 3. helyért, 4. mérkőzés:
Békéscsabai RSE – Budapest SE-FKF Zrt.: 3-0 (19, 18, 23)

rájátszás a 9-13. helyért, 9. forduló:
Palota RSC – BITT KNRC-Kaposvári Egyetem: 3-0 (21, 22, 25)

Vizilabda

A FTC szerezte meg a hetedik helyet a férfi vízilabda ob I-ben: a fővárosi gárda a helyosztó párharc utolsó, harmadik felvonásán két góllal nyert a vendég Szentes ellen.

A 7. helyért, 3. mérkőzés:
FTC FisherKlíma – K-M-CS&K Szentes 10-8 (4-2, 2-3, 4-1, 0-2)

Vasas-Óbuda-Hofeka – TEVA-Gödöllői RC 18 ó

A Veszprém ugyan 3-2-re kikapott vasárnap a női röplabda NB I alsóházi rájátszásában a Budai XI-től, de ezzel is biztosította bennmaradását.

Eredmény:
Budai XI SE – Veszprémi Egyetemi SC 3-2 (-21, -24, 22, 20, 10)
A Veszprém így egy pontot szerzett és bennmaradt az élvonalban.

A Budai XI SE a május 12-13-án Dömsödön sorra kerülő osztályozó tornán vívhatja ki a bennmaradást, ahol a Palota RSC, a Vasi Sportakadémia és az NRK Nyíregyháza lesz az ellenfele. A négy csapatból kettő kerül az élvonalba.