Kijózanító pofon a Manchester Unitednek, Buzsáky Ákos gólt szerzett
A Manchester United nyolc pontos előnye mindössze három napig tartott, miután a "vörös ördögök" teljesen megérdemelt vereséget szenvedtek a Wigan otthonában. A hazaiak már az első percektől foghva támadólag léptek fel, a találkozó elején majdnem 80-20% volt a labdabirtoklás aránya – nem a vendégek javára. Sir Alex Ferguson még csak a keretbe sem nevezte januárban reaktivált középpályását, Paul Scholest, akivel a csapat azóta tíz PL-meccsen kilenc győzelmet és egy döntetlent játszott – mint utóbb kiderült, ez hatalmas hibának bizonyult.
A Unitednek gyakorlatilag nem volt középpályája, a szélsők alig kaptak labdát, ezáltal a csatárok sem jutottak helyzethez. Jól mutatja Ferguson elkeseredettségét és a MU gyengélkedésének mértékét, hogy a rutinos menedzser szélsőjét (Ashley Young), és két csatárát (Wayne Rooney, Javier Hernandez) is lecserélte a második félidőben. Ez sem segített, összességében teljesen megérdemelten győzött a labdát többet birtokló, kapura többet és pontosabban lövő, kiesés elöl menekülő Wigan.
Sokkal jobban járt a Manchester City, akik – talán a nyolc pontos, behozhatatlannak tűnő különbségtől is kicsit felszabadulva – igazi gálaelőadást rendeztek a West Bromwich Albion ellen. A kapuralövési arány sok mindent elárul a meccsről: 17-4. A "kékek" végig domináltak a mérkőzésen, Sergio Agüero két gólt szerzett, de betalált Carlos Tévez is, így öt pontra csökkent a két manchesteri csapat között a különbség. Ne feledjük, a City még fogadja idén a Unitedet.
A nap másik két mérkőzésén az Arsenal simán legyőzte a Wolverhamptont, míg a QPR – többek között a kezdőként végigjátszó – Buzsáky Ákos góljával legyőzték a Swansea-t, ezzel elkerültek a kieső helyekről.
Manchester City – Wigan 4-0 Gól: Agüero (6., 54.), Tévez (61.), Silva (64.) |
Wigan – Manchester United 1-0 Gól: Maloney (50.) |
Wolverhampton Wanderers – Arsenal 0-3 Gól: Van Persie (9.), Walcott (11.), Benayoun (69.) |
Queens Park Rangers – Swansea 3-0 Gól: Barton (45.), Mackie (55.), Buzsáky (67.) |