Kézilabda

Kézilabda vb – Becsülettel helytálltunk, amíg bírtuk erővel, ügyességgel

Az első félidőben még vezettünk is a sokkal esélyesebb francia csapat ellen, de a 23. perctől elfogyott a csapatból az ötlet, és néhány könnyű góllal megnyugtató előnyre tett szert az egyébként sok hibával játszó, és kissé idegesen – nagyképűen? – kezdő franciák. Összeségében gyenge játékvezetést láthattunk, a szlovén páros mindkét oldalra sokat tévedett, nekünk persze jobban fájtak az ellenünk hozott ítéletek. A félidei ötgólos hátrány kissé túlzó, de megérdemelt volt a francia vezetés.

A második félidőben gyakorlatilag azt csináltak a franciák, amit akartak, Karaboué minden megfotott, a többiek pedig úgy játszottak, ahogy az egy ekkora klasszis csapattól elvárható.
Összességében annyiban dícsérhető a magyar válogatott, hogy a világ legjobb csapata ellen 23 percig abszolút meccsben volt, de sajnos ennyivel jobb jelenleg a francia válogatott.
A gólkülönbség miatt azonban az Izlandot legyőző (27-24) németek jobban állnak, mert papírforma eredmények – illetve a németek elleni magyar siker esetén – három 4 pontos csapat lehet (Izland, Magyarország, Németország), és az egymás közötti meccsek gólkülönbsége vélhetően nem nekünk kedvez majd.

Elkeseredni azonban nem kell, még benne van a bravúr lehetősége a világbajnokságban. A franciák elleni első 23 percet kell alapul venni.