Férfi válogatott

Kézilabda: Szenzációs győzelem, meglehet az olimpiai indulás

""

Nagyon fontos győzelmet aratott a magyar kézilabda-válogatott Macedónia ellen a svédországi selejtezőtornán. A magyar férfi kézilabda-válogatott 28-26-ra nyert a macedónok ellen a göteborgi olimpiai selejtező pénteki nyitómérkőzésén.

Az agresszív védekezések összecsapásán az első hét perc a magyaroké, a következő tíz a macedónoké volt. Aztán 6-9 után villámgyorsan 5-1-es rohamot produkált Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese, és végül 15-13-mal várhatta a második félidőt.

A következő negyedóra is jól sikerült, de a macedónok 21-17 után fergeteges hajrába kezdtek, a végjátékban feljöttek egy gólra, ám utolérni nem tudták a magyarokat.

Szombaton a brazilok, vasárnap pedig a házigazda svédek következnek, ám a mostani siker még sokat, ötkarikás részvételt érhet.