Kézilabda

Kézilabda BL: Kiesett a Szeged a kieli kiütést követően

A Bundesligát százszázalékos mérleggel vezető Kiel már a 11. percben, 6-2-es vezetésénél időkérésre kényszerítette a magyar csapatot. Ezt követően jött egy újabb 6-2-es szakasz, és már attól kellett tartani, hogy kétszámjegyű lesz a különbség. A szünet előtti hajrában a németek egyre többet cseréltek, ekkor a Szegednek sikerült csökkentenie a hátrányt.

A 36. percben 23-13-ra módosult az állás, a kieliek a folytatásban is nagy kedvvel, szurkolóikat kiszolgálva játszottak, esélyt sem adva a Picknek.

A Szeged február 18-án a pont nélkül sereghajtó szerb Partizan Beogradot fogadja.

Velux Férfi BL, D csoport, 8. forduló:

THW Kiel (német) – Pick Szeged 34-24 (18-12)
Kiel, Sparkassen Aréna, 10000 néző. Vezette: Alfred Gislasson.
THW Kiel: OMAYER – SPRENGER 11, ZEITZ 7, NARCISSE 3, Ilics 1, AHLM2, Klein 4. Csere:Palicka (kapus), Jicha 1, Lundström 4, Kubes 1, Vezetőedző: Alfred Gislason.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovics, Ancsin 1, Buday 5/3, Zubai 2, Sulc 5, Vadkerti. Csere: Tatai (kapus), Czina, Bajorhegyi, PRIBANIC 4, BEOCSANIN 7. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: ill. 2 perc.
Hétméteresből: 1/0, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 2-1, 12.: 8-3 , 17.: 12-5, 23.: 15-7, 35.: 22-13, 42.: 25-16, 50.: 31-18, 53.: 31-21.