Kézilabda

Kézilabda Bajnokok Ligája: három vereség után győzött a Pick Szeged

A Partizan és a Szeged szombaton már egy másik sportágban, férfi vízilabdában is összecsapott, azon a BL-találkozón a Tisza-partiak 9-8-ra nyertek vendégként.

A két nullapontos kéziegyüttes csatáját a Partizan kezdte fantasztikusan, a 6. percben, 5-1-es hazai vezetésnél Skaliczki László kényszerült időt kérni. Ettől egycsapásra megváltozott minden, előbb egyenlített, majd a 13. percben a vezetést is megszerezte csapata. A lendület emberelőnyben fokozódott, 14-9-re elhúzott a Pick. A szünet előtti hajrában valamelyest csökkent a különbség, ám így is remek második negyedórát produkált a vendégalakulat.

A folytatásban egészen Zubai kiállításáig őrizte vezetését a Szeged, amikor is 20-20-ra egyenlített a Partizan. Hamarjában Vadkertit és Sulcot is kiállították, a kettős emberhátrányban pedig nem bírta a nyomást a Tisza-parti gárda. Az 50. percben, 22-21-nél időt kértek a vendégek. Kellett a szusszanásnyi pihenő a hajrára.

Tatai állt be, és fontos védéseivel, illetve Zubai és Lékai találataival újra fordult a kocka. Sulc ismét nyerő ember volt, a végjátékban sem volt ellenszer hatalmas átlövéseire. A szlovák játékos csak ebben a szakaszban négy találatot jegyzett.

A sikerrel a Szeged életben tartotta továbbjutási reményeit. A gárda legközelebb november 19-én lép pályára, amikor is fogadja a világsztárokkal felálló francia Montpellier-t.

Velux férfi BL, D csoport, 4. forduló:
Partizan Beograd (szerb)-Pick Szeged 23-29 (13-16)

gól: Kostadinovic 7, Mandic 7, Ilic 4, Mester 3, Babic 1, Milosevic 1, illetve Sulc 9, Zubai 5, Lékai 4, Vadkerti 4, Nagy 4, Buday 3/1

1. félidő:

Megkezdődött a mérkőzés.

1. perc: a Szeged kezdte a mérkőzést, mégis a szerbek szereznek vezetést. 1-0

2. perc: Sulc betalál, 1-1

3. perc: Ismét a hazaiaknál az előny. 2-1

4. perc: Buday lövését blokkolják, az indításból megszületik a harmadik belgrádi gól. 3-1

6. perc: Átlövésből újabb szerb gól, és indításból még egy. 5-1

7. perc: Sulc góljával zárkózik a Szeged, Buday is eredményes, 5-3

9. perc: Lékai távolról, 5-4

11. perc: Mandic gólt dob a Belgrádból, Sulc válaszol, 6-5

12. perc: Egyenlít a Szeged, Buday hetesből eredményes. 6-6

13. perc: Vezet a Szeged, Vadkerti. Szerb időkérés. 6-7

14. perc. Van válasza a hazaiaknak, 7-8

15. perc: Zubai, és máris kettővel megy a Szeged, azonnal válaszolnak a szerbek. 7-8

16. perc: Labdaszerzés és újabb két perces szerb büntetés.

18. perc: Mikler véd szenzációsan, az indtást Lékai bedobja, és még egy két perc is beesik. 7-9

19 perc. Három gyors szegedi indításgól, öt góllal vezet a Szeged. 7-12

22. perc: Belgrádi találat, 8-12, Zubait leküldik két percre.

23.perc: Gyors szerb gól, 9-12

24. perc: Vadkerti góljával már 9-14

25. perc: Nagy góljával 9-15 a Szegednek.

25. perc: Jön a szerb válasz, 10-15

26. perc: Mikler véd, de Nagy a másik oldalon elhibázza a ziccert.

27. perc: A Szeged elfelejtett védekezni egy szabaddobás után, jön a belgrádi gól. 11-15

29. perc: Zárkózik a Partizan, 12-15

29. perc: Lékai lövését blokkolják a szerb indításból megszületik a hazaiak 13. gólja. 13-15

30. perc: Buday pontosan fejezi be a támadást. 13-16

30. perc: Bajorhegyi kap kétperces büntetést, időntúli szabaddobás a Partizannak, de nincs gól. 13-16

II. félidő:

Elkezdődött  a második játékrész.

1. perc: Vadkerti gyorsan betalál, 13-17

1. perc: Legalább ilyen gyorsan válaszolnak a házigazdák. 14-17

2. perc: Lékai megoldja a helyzetet, 14-18

4. perc: hazai átlövésgól. 15-18

5. perc: Kettős emberhátrányban a Szeged, de sikerül kivédekezni.

7. perc: Nagy Norbert kap hosszú indítást Lékaitól, és bevágja. 15-19

7.perc: Szerb találat ziccerből, 16-19

10. perc: Belgrádi labdaszerzés, indítás, bedobják. 17-19

11. perc: Egy gólra zárkózik a Partizan, egy újabb eladott labda után. 18-19

12. perc: Zubai töri meg a szegedi gólcsendet, 18-20

12. perc: Zubai kap kétpercet.

13. perc: Zárkózik a Belgrad, 19-20

15. perc: Egyenlő az állás, 20-20

16 perc: Sulc betalál, az előny ismét a Szegednél 20-21

16. perc: Ismét egyenlít a hazai csapat. 21-21

18. perc: Kettő percre Vadkertinek kell lemenni a pályáról.

19. perc: Sulc is lemegy. Kettős emberhátrányban a Szeged, és támadhatnak a szerbek.

20. perc: Nagy kapufára dobja a labdát, a szerbek viszont nem hibáznak, és vezetnek. 22-21

20. perc: Magyar időkérés.

21. perc: Egyenlít a Szeged!! 22-22

22. perc: Lékai gól, vezet a Szeged! 22-23

23. perc: Sulc kétgólosra növeli az előnyt. 22-24

24. perc: Tatai véd ziccert.

25. perc: Sulc kilencről ereszt el hatalmas lövést. 22-25

25. perc: Nagy Norbert is betalál Tatai védése után. 22-26

26. perc: Jó a szegedi blokk, Sulc megint távolról eredményes. 22-27

27. perc: Hosszú idő után dobnak gólt a szerbek, 23-27

29. perc: Vadkerti tovább növeli az előnyt. 23-28

30. perc: Sulc lő óriási gólt, 23-29

30. perc: Véget ért a mérkőzés, 29-23-ra nyert a Szeged.