Kézilabda

Kézilabda – Az MKB Veszprém kiütötte a Dunaferrt

Az ebben a szezonban a kiesés elől menekülő Dunaújváros otthonába látogatott szerdán a bajnoki címvédő. A találkozó egyik érdekessége volt, hogy a veszprémiek által múlt nyáron leigazolt Császár Gábor és Nagy Kornél most lépett pályára először tétmeccsen saját nevelőcsapata ellen. A hazaiak a kezdősípszó előtt ünnepélyesen elbúcsúztatták a visszavonuló Kemény Józsefet, aki 27 esztendőn át állt a klub szolgálatában. A kiváló játékosnak személyesen Molnár Ferenc Caramel énekelte el egyik legnagyobb slágerét, majd Sinka László MKSZ-elnöktől kapott egy magyar válogatott mezt.
Szép számmal gyűltek össze a nézők az újvárosi sportcsarnokban, a lelátók csaknem teljesen megteltek, s az sem vetette vissza a jó hangulatot, hogy a vendégek három gyors góllal kezdtek. A hazai időkérés után szépített az Újváros, ám a jobbára ifi-, és juniorkorú fiatalok nem sok eséllyel vették fel a harcot az MKB-védelemmel, amely pedig ezúttal két stabil emberét is nélkülözte. Lusnyikov gyermeke születése miatt hazautazott, Terzicnek pedig a bemelegítéskor kiújult a derékfájása.
A 12. percben már 2:10-et mutatott az eredményjelző, ám a folytatásban összekapták magukat a hazaiak és mínusz háromra (27. perc: 11:14) zárkóztak fel. A folytatásban kissé paprikássá vált a hangulat (Laluska és Muhl kakaskodtak), a játékrészt végül Vujin szép gólja zárta.
A második félidőben fokozatosan morzsolta fel ellenfelét az MKB. A veszprémiek ekkor már valamivel motiváltabban játszottak, s különösen Vujin gólerős teljesítményének köszönhetően megfelelő arányú sikert arattak a végig remekül küzdő hazaiak felett.

Dunaferr Alexandra – MKB Veszprém KC 21:33 (12:17)
Dunaújváros, 1100 néző. V.: Árokszállási, Janáky.
Dunaferr: Repóth – Kurbely, Morva 1, Takács 3, Muhl, Bali, SZEPESI 6. Csere: KOVÁCS (kapus), Benmiloud 1, Nagy D. 2, HAJDU 6, Kuzmichev 1, Hornyák 1. Edző: György László.
MKB Veszprém KC: Liszkai – Iváncsik T. 1, VILOVSKI 3, Laluska 2, PEREZ 3, Sulic 2, Iváncsik G. 3. Csere: Császár 2, VUJIN 8 (1), Gulyás 4, Nagy K. 2, Korazija 3. Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/1.