Kézilabda

Kézilabda: a Győr gálával hangolt a BL-elődöntőre

Érd-Győr 23-34

A Bajnokok Ligája négyes döntőjére készülő Győri Audi ETO az Érd otthonában vendégeskedett. Álmoskásan kezdtek Görbiczék, amit Szabó Edina együttese könyörtelenül kihasznált (4-2). Sebességi fokozatot váltott a Rába-parti gárda, egy 3-0-s sorozatot repesztettek a zöld-fehérek (4-5).

A gólok ipari mennyiségben potyogtak, a 10. perc végén 7-7 állt az eredményjelzőn. Krpez hetesébe ugyan beleért a csereként beálló Grimbsö, de a labda ennek ellenére bevánszorgott a kapuba, így már hárommal vezetett az Érd (11-8).

Kézilabda: a Tatabánya egy félidőt bírt Németországban " KÉZILABDA › Európai kézilabda

a Tatabánya gólszerzői: Grigoras, Juhász Á. 5-5, Vujovic 3, Szöllősi B., Leimeter, Dénes J., Vranjes 2-2, Pásztor Á. 1. Továbbjutott: a Füchse Berlin, kettős győzelemmel, 58-47-es összesítéssel Miután a berliniek egy héttel ezelőtt 30-25-re megnyerték a párharc első meccsét Győrben, a visszavágó csupán formalitásnak tűnt.

Mörk második találata után hosszú idő után újra a Győrnél volt az előny (14-15). A szünetig már csak Broch köszönt be, a vendégek mehettek jobb hangulatban az öltözőbe (14-16).

A második félidő elejét megnyomta a listavezető (15-19). Az érdieknél Krpez újra klasszis teljesítményt nyújtott, a szélső nyolc gólnál járt a 33. minutumban. Szabó Edinánál 16-21-es állásnál telt be a pohár, a tréner másodszor kért idő.

A differencia egyre nagyobb lett a felek között (18-25). Tomori lerohanásból járt túl Janurik eszén, tízzel ment az ETO (22-32). A Győr végül magabiztosan gyűjtötte be a két pontot.