Kézilabda

Szenegál is a magyar középdöntős csoportba jutott

A csoportkör utolsó játéknapján az A csoportban még kiadó volt az egyik továbbjutást érő hely, ezért a horvátokkal döntetlent játszó, a házigazda svédekkel ötven percig lépést tartó afrikai alakulat számított esélyesnek az első két találkozóját simán elveszítő ázsiaiakkal szemben.

Ennek ellenére a gólszegény első játékrész döntetlennel zárult és a második félidő is sokáig kiegyensúlyozott volt, a záró tíz percnek kétgólos szenegáli előnnyel vágtak a felek (17-15). Innen azonban már nem volt kérdés, hogy a győzelmét sajátos tánccal megünneplő Szenegál lesz ott a középdöntőben, ahová egy pontot visz magával. Amennyiben az esti svéd-horvát találkozó eredménye nyomán a szenegáli együttes harmadikként zárja csoportját – hogy ne így történjen, ahhoz a horvátoknak valószínűtlenül súlyos vereséget kellene szenvedniük -, úgy a magyar válogatottal játszik csütörtökön.

A herningi E csoportban a szerbek Chile legyőzésével harcolták ki középdöntős helyüket, a Debrecen balátlövője, Jovana Jovovic három góllal járult hozzá a 30-16-os sikerhez.