Súlyos vereség Dániától a középdöntő nyitányán

A magyar csapat jól kezdett az első negyedórában hárommal is vezetett, aztán összeomlott, és nagyon simán kikapott.

A női kézilabda-válogatott a középdöntőben Dánia ellen kezdett a spanyolországi világbajnokságon. Ott van a magyar keretben a németek ellen megsérült Klujber Katrin.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány ezúttal Tóvízi Petrát, valamint Szemerey Zsófiát hagyta ki a keretből.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, Zácsik góljával 2-0-ra vezettünk öt perc után.

A tizedik percben 5-3-ra vezetett a magyar csapat. (5-3)

Negyedóra után Tranborg és Burgaard góljaival 7-6-ra jöttek fel a dánok.

Anne Mette Hansen és Heindahl góljával már a dánok vezettek, Golovin Vlagyimir időt is kért. (8-7)

Tíz perccel az első játékrész vége előtt két góllal vezettek a dánok Hojlund góljával. (11-9)

Öt perccel az első játékrész vége előtt Jörgensen három gólra növelte a dánok előnyét, és Bordás kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. (13-10)

Az utolsó öt percben is növelni tudták a különbséget a dánok, az első félidőben Dánia-Magyarország 15-11

A második félidő öt perce magyar góllal indult, de az északiak tovább növelték az előnyüket. (18-13)

A 40. percben továbbra is öt gól volt a különbség ellenfelünknek. (19-14)

Kácsor lövését védte Reinhardt, majd ezt követően Jesper Jensen dán kapitány időt kért. (19-14)

Negyedórával a mérkőzés vége előtt hat góllal vezettek már a dánok. (22-16)

Tíz perccel a vége előtt nyolc góllal vezetett az ellenfél. Golovin Vlagyimir időt kért. (24-16)

Öt perccel a mérkőzés vége előtt Reinhardt védte Vámos Petra büntetőjét. (27-17)

Az utolsó öt percben a mieink átálltak egy 5-1-es védekezésre, de Jörgensen könnyedéén ejtette át Szikorát.

A németek elleni vereség után ezen a mérkőzésen nagyon csúnyán megverte a magyar női kézilabda-válogatottat, ezzel eldőlt, hogy nagyon nincs esélye bejutni a legjobb nyolc közé a magyar csapatnak.

A végeredmény Dánia-Magyarország 30-19.