Kézilabda

Óriási norvég fordítás a második félidőben, kiütötték a franciákat

A női kézilabda-világbajnokság döntőjében az olimpiai címvédő franciák illetve az Eb címvédő Norvégia találkozott egymással.

A franciák a döntőig valamennyi találkozót megnyerték, a norvégok egy alkalommal döntetlent játszottak.

A találkozó rangadóhoz méltón indult, öt perc után 2-1-re vezettek a franciák.

Ezt követően többször is adtak el labdákat a csapatok, érezhető volt a feszültség a pályán.

A tizedik percben Nora Mörk lőtte a másodszor találta el a kapufát, de egy perccel később, a Vipers jobbátlövője kiegyenlített, így 4-4 lett az állás.

Negyedóra elteltével Mörk álompassza után Brattset egyenlített. Erre Sercien Ugolin válaszolt. (7-6)

A huszadik percben Foppa második találatával először vezetett kettővel Franciaország. Thorir Heirgeirsson kikérte első idejét. (9-7)

Az időkérést követően a franciák egy 3-0-s sorozatot, összesítésben egy 7-1-es sorozatot produkáltak. Öt perccel a vége előtt hat góllal vezetett Olivier Krumbholz csapata. (14-8)

Ezt követően Aune többször is betalált, így valamivel közelebb kerültek a norvégok. (15-10)

A franciák újabb gólhelyzetét, ezúttal a szövetségi kapitány akadályozta meg, aki időt kért.

A félidő végén óriási feszültség volt, többször is elcserélte magát valamelyik csapat. Az első játékrészben az utolsó szó Reistadé volt.

A szünetben Franciaország-Norvégia 16-12

A második félidőt Norvégia kezdte jobban, a 36. percben Reistad újabb góljával már Norvégia vezetett. (18-19)

A negyvenedik percre már három góllal vezetett Norvégia, miután Oftedal passzából Brattset talált be a kapuba. (19-22)

Mörk negyedik góljával 23-20-ra vezetett Norvégia, Krumbholz másodszor is időt kért. (20-23)

A franciák továbbra is tanácstalanok voltak, harmadszor is időt kért Olivier Krumbholz.

Negyedórával a találkozó vége előtt tartotta a háromgólos előnyét Norvégia, Solberg többször is bravúrral tudott védeni. (20-23)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Mörk, Sanna Solberg, majd Reistad góljaival hatra nőtt a különbség. (20-26)

Öt perccel a találkozó vége előtt Marit Jakobsen góljával 27-21 lett az állás.

Az utolsó perc hét gólos norvég előnynél kezdődött, amely már nem változott.

A végeredmény Franciaország-Norvégia 22-29

Borítókép: Facebook.com/ IHF