Hiába küzdött nagyot Franciaország, Norvégia nyerte az Európa-bajnokságot

Az első félidőben néggyel vezettek az északiak, innen még visszajöttek a franciák, de egy rossz csere megpecsételte a sorsukat.

A 2020-as női kézilabda Európa-bajnokság döntőjében Franciaország és Norvégia találkozott egymással.

A két csapat harmadszor játszik döntőt világeseményen az elmúlt 10 évben, hiszen 2011-ben és 2017-ben is ez a két csapat játszotta a világbajnokság döntőjét.

A találkozót Oliver Krumbholz csapata kezdte jobban, Coatanea találatával 3-2-re vezettek a franciák.

Tíz perc után egyenlített Norvégia, Camilla Herrem második góljának köszönhetően 4-4-re álltak a felek.

Egy perccel később már a második két percét szedte össze a franciák sztárja, Grace Zaadi. A norvégok Mörk góljával már 5-4-re vezettek.

Negyedóra után a norvégok már hárommal is vezettek, de Zaadi és Kanor góljaival újra egy gól a különbség a két csapat között. (6-7)

A 20. percben kétgólos északi vezetésnél kikérte első idejét a franciák kapitánya. (6-8)

Az időkérés nem tett jót a galloknak, Reistad góljával már ötgólos volt a címvédő hátránya. (6-11)

Öt perccel az első félidő vége előtt Oliver Krumbholz másodszor kér időt. (7-11)

Az utolsó percekben a norvégok tartották az előnyüket, a szünetben négy góllal vezetett Norvégia.

A második félidő igazi kapusparádéval indult, az ötödik percig kellett várni az első gólra, amit Veronica Kristiansen szerzett (10-15).

A 40. percre a csereként beállt Darleux bravúrjainak köszönhetően a franciák két gólra jöttek fel Laura Filippes góljával. (14-16)

A franciák egy gólra is feljöttek negyedórával a rendes játékidő vége előtt, amikor Norvégia hosszú idő után Skogrand révén betalált (15-17).

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Zaadi büntetőjével egyenlített Franciaország (17-17)

18-18-as állásnál a norvégok kapitánya Thorir Heigersson időt kért, másodszor a találkozón.

Az ötvenötödik percben Zaadi góljával már vezetett Franciaország, amire Mörk azonnal válaszolt. (19-19)

Az 58. percben kiállították Graace Zaadit harmadszor miután Franciaország rosszul cserélt, míg Solberg és Mörk gólokat lőttek, amivel két gól volt a norvég előny. Oliver Krumbholz azonnal időt is kért. (20-22)

Az utolsó másodpercekben Darleux büntetőt védett, de ez már nem számított. Norvégia nyolcadszor aranyérmes. A végeredmény Franciaország-Norvégia 20-22

Borítókép:  Jan Christensen / FrontzoneSport via Getty Images

Sport365.hu - Magabiztos norvég előny a szünetben

A 2020-as női kézilabda Európa-bajnokság döntőjében Franciaország és Norvégia találkozott egymással. A két csapat harmadszor játszik döntőt világeseményen az elmúlt 10 évben, hiszen 2011-ben és 2017-ben is ez a két csapat játszotta a világbajnokság döntőjét. A találkozót Oliver Krumbholz csapata kezdte jobban, Coatanea találatával 3-2-re vezettek a franciák.