A kupában már nem sikerült győznie a Fradinak, a Győr jutott a döntőbe

A Rába-parti együttes négy góllal győzte le a fővárosiakat a Magyar Kupa elődöntőjében.

A női kézilabda Magyar Kupa második elődöntőjében a Győr és a Ferencváros találkozott egymással.

A  Veszprémben rendezett négyes döntő másik két résztvevője, a Debrecen és a Kisvárda.

Az előbbi két csapat mérkőzésén hat góllal nyertek a hajdúságiak így tíz év után döntőzhet ismét Kudor Kitti csapata.

A Győr és a Ferencváros csatája igazi gólparádéval indult, öt perc után 4-4 volt az állás.

Tíz perc elteltével Fodor és Brattset találatával 2-vel ment a Győr. (4-6)

Fodor harmadik gólja után Elek Gábor kikérte első idejét. (4-7)

Negyedóra után Veronica Kristiansen góljával már néggyel vezetett a Rába-parti együttes. (4-8)

Tíz perccel a vége előtt Oftedal szedett össze egy kipattanót, aminek következtében, ötre nőtt a különbség a két csapat között. (6-11)

Öt perccel a félidő vége előtt Bölk találatával háromra jött fel a Ferencváros. (9-12)

Az utolsó öt percben maradt a két csapat közötti különbség, a szünetben Ferencváros-Győr 13-16.

A második félidőt Amorim góljával indult, a 35. percben 14-18 volt az állás.

A Ferencváros küzdött, a 40. percben a -1-ért támadtak, de Emily Bölk lövése a kapufán csatttant. (17-19)

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Klujber góljával egyre jött fel a Ferencváros. (20-21)

Tíz perccel a vége előtt kettő góllal vezetett Ambros Martin csapata. (22-24)

Öt perccel a vége előtt fáradni látszott a Ferencváros, három volt a különbség a két csapat között. (23-26)

A mérkőzést végül a Győr négy góllal nyerte meg, amely így bejutott a női kézilabda Magyar Kupa döntőjébe.

A végeredmény. Ferencváros-Győr 25-29

Borítókép:  Alex Nicodim/NurPhoto via Getty Images