Óriási küzdelem, vereség, és kiesés

A magyar csapat nem juthat tovább a középdöntőbe.

A magyar férfi kézilabda-válogatott a részben hazai rendezésű Eb csoportkörének utolsó fordulójában Izland ellen lépett pályára. A mieink eddig egy vereséggel, és egy győzelemmel állnak két kör után, míg Izland mindkét mérkőzését megnyerte.

A két csapatnak ez a hetedik egymás elleni mérkőzése az Eb-k történetében eddig háromszor a magyarok, kétszer Izland nyert,egy alkalommal pedig döntetlen született.

A találkozó kőkeménynek ígérkezett az első öt percet követően 3-2-re Izland vezetett, Magnusson hetesből talált be.

A magyar csapat ezt követően fordított, a visszatérő Bánhidi kétszer is betalált, a 10. percben Palmarsson passzából Krijstansson talált be, amivel döntetlen volt az állás. (6-6)

Fordulatosan alakult a mérkőzés,míg hátul Mikler védett nagyon fontosat elöl Lékai passzából Topic egyenlített. (9-9)

Tíz perccel az első játékrész vége előtt újra Izland vezetett, Topic góljával 13-12 volt az állás oda. (13-12)

Öt perccel a vége előtt Topic egyenlített, amire Gudjohnson válaszolt. (15-14)

Gólgazdag csata volt, ezt jól mutatta, hogy a 28. percben 16-16-nál Gudmundur Gudmundsson kikérte első idejét.

Az utolsó percben újra Izland szerzett vezetést, de egy magyar időkérést követően Bodó Richárd góljával egyenlíteni tudtunk.

A szünetben Magyarország-Izland 17-17

A második félidőt a magyar csapat kezdte jobban, Lékai góljával, újra nálunk volt a előny a 35. percben (19-20)

A 40. percben újra Izland vezetett,de Szita góljával egy gólra jöttünk fel. (23-22)

Negyedórával a mérkőzés vége előtt döntetlenre álltunk ismét. (25-25)

Bodó lőtt egy kapufát, ami után Gudmundur Gudmundsson izlandi szövetségi kapitány másodszor kért időt.

Az időkérést követően mi szereztünk gólt Bánhidi révén, ammire Palmarsson válaszolt. Tíz perccel a vége előtt döntetlen volt az állás. (26-26)

Az utolsó öt percre egygólos hátránnyal érkeztünk. (30-29)

1:22-vel a vége előtt Izland harmadszor is időt kért. (31-30)

A végén Máthé Dominik büntetőt rontott, majd a következő támadásból Lékai lövését védte Gustavson.

A végeredmény Izland-Magyarország 31-30

A vereséggel eldőlt, hogy nem juthat tovább a magyar válogatott a középdöntőbe.

A mérkőzést követően Gulyás István szövetségi kapitány így értékelt.

Borítókép: Kovács Tamás/MTI