Kézilabda

Hatalmas csata, döntetlen az első félidőben Izland ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott a részben hazai rendezésű Eb csoportkörének utolsó fordulójában Izland ellen lépett pályára. A mieink eddig egy vereséggel, és egy győzelemmel állnak két kör után, míg Izland mindkét mérkőzését megnyerte.

A két csapatnak ez a hetedik egymás elleni mérkőzése az Eb-k történetében eddig háromszor a magyarok, kétszer Izland nyert,egy alkalommal pedig döntetlen született.

A találkozó kőkeménynek ígérkezett az első öt percet követően 3-2-re Izland vezetett, Magnusson hetesből talált be.

Early days in @HSI_Iceland vs @MKSZhandball but the atmosphere is as @Mikler16 saves!#ehfeuro2022 #watchgamesseemore pic.twitter.com/ImSW1XqlpC

— EHF EURO (@EHFEURO) January 18, 2022

A magyar csapat ezt követően fordított, a visszatérő Bánhidi kétszer is betalált, a 10. percben Palmarsson passzából Krijstansson talált be, amivel döntetlen volt az állás. (6-6)

Fordulatos mérkőzés volt, Mikler védett nagyon fontosat a túloldalon Lékai passzából Topic egyenlített. (9-9)

Tíz perccel az első játékrész vége előtt újra Izland vezetett, Topic góljával 13-12 volt az állás oda. (13-12)

Öt perccel a vége előtt Topic egyenlített, amire Gudjohnson válaszolt. (15-14)

Gólgazdag mérkőzés volt, a 28. percben 16-16-nál Gudmundur Gudmundsson kikérte első idejét.

Az utolsó percben újra Izland szerzett vezetést, de egy magyar időkérést követően Bodó Richárd góljával egyenlíteni tudtunk.

A szünetben Magyarország-Izland 17-17

Borítókép: Kovács Tamás/MTI