Ezért nagy kár volt. Vereség Svédországtól

Hiába Mikler bravúrjai, az utolsó 10 perc végzetes volt a mieink számára.

A férfi kézilabda-Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában a mieink a svédek ellen léptek pályára.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, Szita a második gólját lőtte már az ötödik percben, amire csak Gottfridsson tudott válaszolni, így 2-1-re vezettünk.

A 10. percben már két gól volt a magyar vezetés Győri góljával. (4-2)

Az elmúlt öt percben csak egy gól született a találkozón, azt Lagergren szerezte így egy gólos magyar vezetésnél időt kért a svéd kapitány. (4-3)

Az időkérés után Pellas révén egyenlített Svédorzág (4-4).

A 20. percben született meg az ötödik magyar gól. Ligetvári Patrik lőtt a hálóba, ami Appelgrenről pattant be, megtörve ezzel egy 10 perces gólcsendet.

Öt perccel a félidő vége előtt Gottfridsson góljával 7-6-ra a svédek vezettek már, amire Balogh reagált nagyon gyorsan. (7-7)

Ezután felváltva estek a gólok, Pellas harmadik góljával már 10-9 volt az állás az északiak javára.

Nagy Bence lövését véte Appelgren így egy időntúli szabaddobás után maradt is az állás 10-9 oda.

Az ötödik percben Máthé Dominik lőtt gólt, amivel 12-11 volt az állás oda.

A 10. percben Máthé Dominik góljával 14-13 volt az állás, de még mindig az északiak, vezettek.

A 12 percben Sípos Adrián óriási ziccert hagyott ki 15-14-nél az ellentámadás után, a svéd tréner másodszor kérte ki az idejét.

A 15. percben Győri Mátyás második góljával 16-16 lett az állás.

10 perccel a mérkőzés vége előtt Gottfridsson negyedik góljával két góllal vezetett Svédország (18-20)

Öt perccel a vége előtt Gottfridsson góljával már háromgólos előnyben volt ellenfelünk, amikor Chema Rodriguez időt kért (18-21)

Két perccel a mérkőzés vége előtt már öttel vezetett az északi csapat. (18-23)

A találkozón Lagergrené volt az utolsó szó (18-24)

A végeredmény: Magyarország-Svédország 18-24

A meccs összefoglalója:

A Sport365.hu folyamatosan jelentkezik a férfi kézilabda Európa-bajnokság híreivel.

A mérkőzésekről ÉLŐ cikkekben számolunk be. A kézilabda Eb további híreiért kattintson az oldal tetején lévő gombra!

Borítókép: Facebook.com/ MKSZ