Az Izland elleni meccs felér egy döntővel

Merjünk nagyot álmodni.

Már a sorsdöntő mérkőzés előtt kijelenthetjük, hogy büszkék lehetünk a magyar férfi kézilabda-válogatottra az eddigi teljesítményük miatt.

De miért elégedjünk meg ennyivel?

Merjünk nagyot álmodni, hiszen azt sem gondoltuk előre, hogy egy szenzációs mérkőzésen 24-24-es döntetlent játszik a magyar csapat az olimpiai és világbajnoki címvédő Dániával. A kedvező helyzetet élvező Izland már biztosan továbbjutó, így felcsillanhat a remény.

Izland hátradőlve készülhet ellenünk, hiszen a nyitányon szoros küzdelemben legyőzték Dániát (31-30), majd Oroszország sem tudta őket megállítani (34-23), aminek köszönhetően a maguk négy pontjával a legrosszabb esetben is csak másodikok lesznek, így már biztosan továbbjutottak a csoportjukból.

Magyarország pedig az első két meccsük után még VERETLENÜL áll a második helyen az Európa-bajnokságon.

Ez sok mindennek köszönhető, de talán kiemelhetjük a kispadon szereplő úriembereket, akik példásan osztják fel a feladatokat egymás között. Gulyás István szövetségi kapitány, Chema Rodríguez másodedző és Nagy László csapatmenedzser. A csapaton belül jól látható, hogy elképesztő tekintélyük van, felnéznek rájuk a játékosok. Nem mellesleg szemmel láthatóan jól érzi mindenki magát, a stáb és a csapat tagjai között remek a hangulat.

Ezt a remek csapatmunkát már az ellenfél is észrevette:

"A magyarok elleni szerdai meccsünk nagyon kemény lesz, remekül játszottak, nagy és erős csapatuk van. A védekezésük különösen jó volt Dánia ellen, erre is fel kell készülnünk. Hátul nekünk viszont nehezebb dolgunk lesz, mint az oroszok ellen, akiknek nem volt balkezesük. Nehéz lesz, ebben biztos vagyok” – mondta Viggo Kristjánsson, az izlandiak jobbátlövője.

2012-ben már egyszer összejött a bravúr Izland ellen. A magyar férfi kézilabda-válogatott az évtized meccsén szenzációs végjátékkal, kétszeres hosszabbítás után legyőzte az északiakat 34–33-ra a londoni olimpia negyeddöntőjében. A rendes játékidő 27–27-re végződött, az első hosszabbítás után is döntetlen állt az eredményjelzőn, majd a második kétszer öt perc döntötte el a meccset – a mi javunkra.

Mi kell a továbbjutáshoz?

A magyar csapat ünnepelhet amennyiben megverik Izlandot a harmadik fordulóban (két pontot visznek a középdöntőbe), de még döntetlen esetén is továbbjutnak (egy pontot visznek a középdöntőbe).

Most jön egy kis bonyodalom, ugyanis akkor is összejöhet a továbbjutás, ha kikapnak Izlandtól (pont nélkül kezdik a középdöntőt), és Dánia nem nyer Oroszország ellen, vagy egy góllal kap ki Izlandtól, míg Dánia egy góllal nyer Oroszország ellen és legalább öttel több gólt lövünk Izlandnak, mint Dánia Oroszországnak.

A dánok az utolsó fordulóban a mieink után lépnek pályára, így tisztában lesznek azzal, van-e esélyük a továbbjutásra.

Sport365.hu - Mindent vitt a 128 km/órás magyar bomba

Úgy tűnik, a generációváltáson átesett férfi kézilabda válogatottban a fiatalok keze a kiélezett helyzetekben sem remeg meg. Oly annyira nem, hogy a mindössze 21 éves Szita Zoltán, aki a dánok ellen öt gólt szerzett, az utolsóval nem csupán csak egalizált a vb-címvédő ellen, de a 24-24-es egyenlítő gólja 128 km/h-val vágódott a kapuba.

Forrás: Magyar Kézilabda-válogatott

Sport365.hu - Az izlandi edzőnek két rossz emléke is van a magyarokról

Az izlandi válogatott a magyarok ellen is a két pontért harcol majd, mondta Gudmundur Gudmundsson szövetségi kapitány a két csapat szerdai Európa-bajnoki csoportmérkőzése előtt. "Már biztosan ott lehetünk a középdöntőben, de két pontot szeretnénk magunkkal vinni.