Férfi kézilabda NB I: a Veszprém levágta és feldarabolta a Szegedet

A címvédő MKB Veszprém 33-23-ra nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I döntőjének első felvonásán. Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc kedden folytatódik a Tisza-partiak otthonában.

A hazaiaktól Alilovic, a riválistól Vadkerti hiányzott, de várhatóan majd a következő, keddi összecsapáson már ott lehetnek.

A meccsen eleinte a kapus Alilovicot nélkülöző veszprémiek minden találatára érkezett válasz, majd Fazekas védéseivel és Terzic találataival negyedóra elteltével 8-5 lett az állás. Ekkor időt kértek a - csapatkapitány Vadkerti Attila nélkül felálló - szegediek, akiknek jót tett a pihenő, mert ezt követően megkezdték a felzárkózást. A címvédő nem támadott elég hatékonyan, a vendégeknek pedig a 29. percben sikerült egyenlíteniük. A szünetre azonban a Veszprém mehetett egygólos előnnyel Nagy László bombája után.

A második félidő elején 17-16-nál egy kimaradt szegedi ziccer elegendő volt a Veszprémnek, hogy lendületbe jöjjön, és pillanatok alatt időkérésre kényszerült a Pick. Azonban mint kiderült, ez már nem volt elég a hazai lendület megtörésére: fokozatosan nőtt az MKB előnye, s a 47. percben már 29-19 volt az állás. A meccs ekkorra eldőlt, s a hajrában mindkét gárda a cseresorát szerepeltette.

A Veszprém-Szeged döntők során most fordult elő hatodik alkalommal, hogy a házigazda minimum kétszámjegyű különbséggel diadalmaskodott. A második összecsapás kedden lesz 19 órakor Szegeden. Ha szükséges, a harmadik találkozót május 26-án Veszprémben rendezik 12.45-kor.