Szeged-Veszprém találkozó lesz a BL nyolcaddöntőjében

A veszprémiek vereséget szenvedtek a PSG-től a csoportkör utolsó fordulójában.

A Telekom Veszprém és az OTP Bank-Pick Szeged egymással játszik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszának első fordulójában, amelynek a tétje a negyeddöntőbe jutás lesz.

A csoportkör utolsó fordulójában, szerdán a veszprémiek 37-35-re kikaptak a Paris Saint-Germain otthonában, és a csütörtöki eredményektől függetlenül harmadikok lesznek az A csoportban.

A vendégek keretéből Omar Jahja és Nedim Remili hiányzott. A hazaiaknál ott volt a pályán Máthé Dominik, viszont a mostani idényben trombózis miatt már nem játszhat Nikola Karabatic, akinek a helyére a párizsiak szerdán leigazolták Petar Nenadicot. Utóbbi pénteken bontott szerződést Veszprémben, ezért szerdán még nem léphetett pályára.

Az európai szövetség által a forduló rangadójának kinevezett mérkőzést a helyszínen tekintette meg Kylian Mbappé, a PSG világbajnok labdarúgója is.

A meccs elején jól látszott, hogy a franciák számára tét nélküli a találkozó - mert már korábban biztosították helyüket a negyeddöntőben -, ugyanis a pontosabban, lendületesen játszó Veszprém tíz perc alatt 10-4-re elhúzott. Több mint 11 percen keresztül csak Máthé talált be a hazaiaknál, de eközben csapatának hátránya tovább nőtt (7-16). Egy 3-0-s sorozattal némileg csökkentette a különbséget a PSG, de a folytatásban sem helyeztek nagy hangsúlyt a védekezésre a csapatok.

A szünetben öttel jobban álltak a vendégek, akik ugyanolyan rosszul kezdték a második felvonást, mint a hazaiak az elsőt.

Az immár remekül védekező és villámgyorsan támadó párizsiak hat perc alatt feljöttek mínusz egyre, majd egy 4-0-s sorozat végén egyenlítettek (26-26). A meccs során először a 44. percben vezetett a PSG, és mivel a vendégekre - az első félidőben látottakhoz képest - rá sem lehetett ismerni, a különbség szinte percről percre nőtt. A bakonyiak a hajrában nyitott védekezésre váltottak, és mivel ez "nem ízlett" ellenfelüknek, egy 4-0-s sorozattal egyenlítettek négy perccel a vége előtt. Már csak másfél perc volt hátra, amikor megint a házigazdák álltak jobban eggyel, ám a vendégek újra hibáztak, így nem volt esélyük az egyenlítésre.

A vendégeknél Dragan Pechmalbec nyolc, Rasmus Lauge Schmidt hét, Manuel Strlek hat gólt szerzett, Rodrigo Corrales öt, Vladimir Cupara két lövést védett. A PSG-ben Elohim Prandi hét, Máthé Dominik hat, Kamil Syprzak öt találattal, Jannick Green védéssel zárt.
A két csapat 16. egymás elleni BL-mérkőzésén hét veszprémi siker és egy döntetlen mellett nyolcadik alkalommal győzött a PSG.

A magyar csapat - amelynek továbbjutása már korábban eldőlt - nyolc győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel zárta a csoportkört.

Korábban a szegediek házigazdaként 28-28-as döntetlent játszottak a francia HBC Nantes csapatával, így a B csoport hatodik helyén végeztek. A két magyar csapatnak már 184 tétmérkőzése volt egymás ellen - 125 veszprémi siker, hét döntetlen és 52 szegedi győzelem a mérleg -, mindkettő 1982 óta állandó résztvevője az európai kupasorozatoknak, de még soha nem találkoztak a nemzetközi porondon.

A rájátszás első fordulójában március 22-én és 23-án lesznek az első meccsek, a visszavágók pedig egy héttel később.